Ammattiliitot ovat harmaata taloutta

Miksi Suomessa sallitaan veropakolaisliittojen toiminta. Liitot eivät kanna yhteiskuntavastuuta, vaan loisivat työmiehen verovaroilla.
Ammattiliitot eivät maksa veroja tuloistaan, eivätkä arvonlisäveroa. Silti ne harjoittavat usealla eri toimialalla liiketoimintaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi et soita EK-liittoon. Kyllä Ilpo kokila kertoo miksi

Äänestä

Miksi suomessa sallitaan sossupummit, työtävälttelevät parasiitit ?
Siksi että sinullakin on mahdollisuus kirjoittaa tätä samaa paskaa kerta toisensa jälkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Siipiveikot-kuriin kirjoitti:

Miksi Suomessa sallitaan veropakolaisliittojen toiminta. Liitot eivät kanna yhteiskuntavastuuta, vaan loisivat työmiehen verovaroilla.
Ammattiliitot eivät maksa veroja tuloistaan, eivätkä arvonlisäveroa. Silti ne harjoittavat usealla eri toimialalla liiketoimintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu