Tehy se vasta hampaaton onkin !

Kyllä tuo Tehy on kaikkein huippu. Kohta ne jäsenet tekevät ruokapalkalla töitä. Työ on sitäpaitsi hyvin kuluttavaa kolmivuorotyötä kaikkine paskoineen.
Mitä tekee sen liiton puheenjohtaja? Pyörittelee silmiään niinkuin ei ymmärtäisi koko asiaa.
5474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hyvä, hyvä. Olen samaa mieltä jotkut liitot ajavat hyvin asiansa ja jotkut ovat aivan avuttomia kuten PAM joka ei myöskään saa mitään aikaan vaikka voimaa olisi. Aatelkaapas kaupat lakossa vaikka kaksi viikkoa johan alkaisi palkat korjaantua

Äänestä
  • niin että onko työnantajan lupa levittää koko osaston taukoajat ja kassalla oloajat yhteisesti nähtäville? eikös tämä pitäisi esittää jokaiselle henk.kohtaisesti?

    Äänestä

Tehyn johdossa on työnantajien edustajia, yli- ja osastonhoitajaämmiä vaalimassa työntekijöiden etuja...aika perverssi järjestelmä.
Ei tuu toimimaan ennen ku sinne johtoon saadaan miehiä jotka osaavat panna työnantajapuolelle hanttiin

Äänestä
  • Kannattaako kuulua kokoomuslaiseen liittoon?
    Vai onko se vaan niin hienoa kuulua ns. parempaan liittoon mistä ei ole mitään hyötyä.

    Äänestä

  • äly hoi kirjoitti:

    Kannattaako kuulua kokoomuslaiseen liittoon?
    Vai onko se vaan niin hienoa kuulua ns. parempaan liittoon mistä ei ole mitään hyötyä.

    Ei kannata. Ei kukaan fiksu tehylle montaa sataa euroa pullarahaa laitispesolan ja kavereiden perseen levittämiseks anna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivusta seurannut kirjoitti:

Kyllä tuo Tehy on kaikkein huippu. Kohta ne jäsenet tekevät ruokapalkalla töitä. Työ on sitäpaitsi hyvin kuluttavaa kolmivuorotyötä kaikkine paskoineen.
Mitä tekee sen liiton puheenjohtaja? Pyörittelee silmiään niinkuin ei ymmärtäisi koko asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu