Etsimme aupairia Madridiin kesäkuusta 2015 alkaen

Madridiin

Hola!

Etsimme perheeseemme uutta auparia kesäkuun 2015 puolivälistä alkaen, mahdollisimman pitkäksi aikaa (mielellään vähintään jouluun 2015 asti). Perheessä on suomalainen äiti ja espanjalainen isä, poikamme on 4 vuotias energinen ilopilleri. Asumme mukavalla asuinalueella helpon metroyhteyden päässä Madridin keskustasta. Meillä on ollut jo monta suomalaista aupairia ja kokemukset ovat olleet todella positiivisia molemmin puolin.

Aupairimme työnä on poikamme hoitaminen kun olemme töissä. Koulun kesäloman ainaka työpäivät ovat pitempiä, mutta pidämme myös lomaviikkoja kesän aikana. Syyskuusta alkaen työhön kuuluu pojan haku koulusta ja hoitaminen kunnes tulemme töistä.

Etsimme pojallemme positiivista, vastuuntuntoista, reipasta ja lapsirakasta ”iso-siskoa”, joka jaksaa innostua, puuhata ja riehata niin ulko- kuin sisäleikessä. Toivomme sinun olevan myös kiinnostunut espanjan kielestä.. Tarjoamme reilun perheen ja työehdot sekä hienon kokemuksen yhdessä Euroopan elävimmistä kaupungeista.

Jos olet kiinnostunut, laita sähköpostia osoitteeseen: [email protected]

Terveisin,

Ira Lemmetyinen

4

474

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeremiazhannes

      Hei, minä olisin kiinnostunut olemaan 12kk Au Pairina ulkomailla, olen katsonut todella paljon jo näitä, mutta kuulin vast ikään koko Au pair mahdolisuudesta ja innostuin samantien, ja iso-siskona en voisi olla mutta iso-veljenä voisin toimia. Lapsista kokemusta minulla on paljon, siskollani 5V poika ja 1V tyttö, heidän kanssaan olen ollut todella paljon. :) Mistä Mailia jos haluat kuulla enemmän, en tiedä mitä tässä enää sanoisin, kun ensimmäistä kertaa tälläiseen ilmoitukseen vastaan. :D Minun mailini: [email protected]

    • aupairi

      hola, pistin sulle sähköpostia:) jännityksellä odotan vastausta

    • Elmaa

      Onko au pair löytynyt?

    • joulustamahdollista

      Hei! Kiinnostaisi tietää että haetteko jouluna sitten uutta aupairia?:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      887
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      672
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      543
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe