Naisilla on hirveä kiire menettää neitsyys, suurinosa menettää sen 13-17 ikävuosien välillä. Sitten ne paheksuu jos joku on neitsyt, kun siitä muka pitäis päästä eroon.
Minusta on hienoa jos nuori nainen on säilyttänyt impeytensä ja säästää tuon kalleimman koskemattomuuden aviomiehelleen. Harmi, että harva nuori nainen on niin fiksu että ajattelsii näin.
Minusta on hienoa jos nuori nainen on säilyttänyt impeytensä ja säästää tuon kalleimman koskemattomuuden aviomiehelleen. Harmi, että harva nuori nainen on niin fiksu että ajattelsii näin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eivät naiset paheksu neitsyitä.
Mistä lie tullut tuo käsitys että neitsyys menetetään 13-17 vuotiaana kun tilastojen mukaan eka kerta on 15-17 vuotiaana. Eikä kukaan neitsyitä paheksu. Avioliittoon asti odottamisessa ei ole mitään järkeä koska seksuaalinen yhteensopivuus on ihan yhtä tärkeää kuin muukin yhteensopivuus. Ei seurusteluajan seksissä ole yhtään mitään pahaa.
"seksuaalinen yhteensopivuus on ihan yhtä tärkeää kuin muukin yhteensopivuus"
Suurin osa naisista harrastaa seksiä paljon tai tosi paljon, kun sitä saa niin paljon kuin tahtoo, tekemättä ja olematta yhtään mitään.
ATM puolestaan joutuu olemaan ilman seksiä, eikä vanhemmalla iällä tosiaankaan kelpaa mm. kokemattomutensa takia naisille.
Naiselle ei kelpaa seksuaalisesti kokematon mies, koska he eivät ole seksuaalisesti yhteensopivia.
On siinä se paha, että jos se seurustelu ei johda pysyvään suhteeseen, niin seuraava ehdokas joutuu ottamaan kumppanin, joka on jo touhunnut muiden kanssa. Hyh.