Työttömänä on mukavaaa

käsivarrenahkera

Miksi käyä p-duunisa jos hermo menee ja ei jää paljoa kätteen? Työtömänä korvaukset juoksee, ruat hakee avustus jonosta nin ei mee niihinkää rahhaa, juomat käyttää ite saavissa ei maksa paljoa mittään. Autoa ei toinna pittää, jos pakko ajjaa niin lainaa joltain. Jää loppujaan enemmän käteen kun p-duunisa raatavalle.

4

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JamesJones

      Mikset vielä hankkisi lisätuloja ja aloittaisi omaa verkkokauppaa, sen voi tehdä kotoa käsin, myydä Aasialaista tavaraa suomalaisille omasta verkkokaupasta, ihan samaan tyyliin kuin e-ville com, jopa 90% katteella. Ei siis ole mikään vedätys (et siis liity mihinkään, tai maksa kenellekkään mitään vaan alat tekemään asioita itse), eikä vaadi edes yrityksen perustamista alussa, alat myymään netissä sinua kiinnostavan alan tavaraa, vaikka esim. lemmikkitarvikkeita tai äänentoisto tavaraa tai kännykänkuoria. Kuluja tulee korkeintaan satasia ekana vuonna ja pääset heti töihin kotonasi ja saatat saada rahaa tilillesi jo tällä viikolla. Tuolla on mielenkiintoinen ketju siitä miten sen voi tehdä itse (painotus sanalla itse, teet kaiken tässä itse, mutta pidät voitotkin), kannattaa lukea ajatuksella: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13563775

    • Luksuselämää

      Ei tuohon aloitukseen voi muuta sanoa kuin että " Voi Pojat! Tuo se vasta on ELÄMÄÄ!".
      Saa syödä sitä mitä avustuskassista sattuu löytymään ja se huuhdotaan alas omatekoisella pontikalla. Kaikkein parasta se että ei ole rahaa ostaa tai tehdä mitään - paitsi keteillä sitä pontikkaa!;)

    • 4554

      mulla on helkutin hienot ponuvehkeet.... tein ne joskus 70-luvun lopulla...haponkestävästä.Kerran koekäytetty ja hyvää 92 prossasta tuli...tuolla ne on ulkovarastossa, niitä on kiva näyttää joillekuille.Eipä ole ollut tarvis keitellä.

    • JamesJonesIII

      "Mikset vielä hankkisi lisätuloja ja aloittaisi omaa verkkokauppaa, sen voi tehdä kotoa käsin, myydä Aasialaista tavaraa suomalaisille omasta verkkokaupasta, ihan samaan tyyliin kuin e-ville com, jopa 90% katteella."

      Kas, ketju olikin hävinnyt, joten tässä toimiva linkki ohjeisiin:
      http://www.tinyurl.com/verkkokauppiaaksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe