harrastelijaporukkaa Turussa/Raisiossa

Tepu

Moi!
Tässä olen jokin aika sitten muuttanut Raisioon ja mieli tekis pelaamaan lentopalloa, envain ole huomannut lehdissä mitään ilmoituksia lentopalloporukoista.

olen 22-v ja olis kiva löytää ikäistään seuraa tältä alueelta. Lentopalloa olen pelaillut jo yläasteelta ja yhden vuoden ajan kuljin ihan "kunnon" treeneissä, mutta en kuulunut mihinkään joukkueeseen..
just tavallinen puulaakisarjan joukkueen kanssa harjoittelu ja pelaaminen saattais kiinnostaa. Omaa tasoa en osaa luokitella ihmeemmin.

Ilmoitelkaa jotain yhteystietojajohon mun kannattais kokeilla..

1

341

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      Moi!
      Raisiossahan noita porukoita on.
      Harrastus-puulaaki-meiningillä pelaa 4 joukkuetta (3 naisia, 1 miehiä) Raision Pyry-Siskojen lentopallojaosto. Ikähaarukka on tosin noin 30-75v..

      Perjantaina (pelailua) klo 20-22 ja sunnuntaina (valmennusta) 19-21 on treenit Raision ammattikoululla (sisäpihalla on ovi saliin), eli sinne voit vain ilmestyä tutustumaan touhuun. Keskiviikkoisin porukka käy klo 20.30-22.00 Friisilän koululla pelailemassa, mihin vain voit senkun ilmestyä.

      Miehistä on ollut välillä pulaa, joten mukaan vaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      121
      1825
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1618
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1175
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      46
      1052
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      949
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      866
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      777
    Aihe