Kunpa löytäisin Ukon kupelon

Kunpa löytäisin mukavan miehen joka haluis elää sitä ihan tavallista arkea. Miehen joka haluis ja uskaltaisi tulla pysyväksi osaksi mun ja poikani arkea. Olis niin ihanaa kun olis mies joka joskus kantais kauppakassia, ehdottaisi mitä ruokaa tehdään, kokkais mun kanssa, ehdottaisi joskus aurinkoisena päivänä kävelylenkkiä tai elokuviin menoa. Tuntuis niin hyvältä kun olis mies jota vois rakastaa ja johon vois luottaa täysillä. Ei tarttis olla supersankari vaan ihan tavallinen mies. Olis vaan hyvä mies jonka kanssa löytyisi se harmonia ja onni.
Ei vaan ole onnea eikä hyvää miestä löytynyt eron jälkeen. Siitä olen surullinen. Haikeana katson kuvia joissa exä oli viime kesänä onnellinen ja tunnen kateuden sydämessäni. Onneksi poika sai olla osallinen isänsä onnessa ja toivottavasti poika muistaa isänsä sellaisena. Hiton surullinen olen kun pojalla ei enää isää ole.

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies76v

      Missä päin miestä haikailet?

    • Helsingissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      32
      2411
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      100
      2292
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      18
      1339
    4. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      49
      1207
    5. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      33
      1152
    6. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      27
      920
    7. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      51
      830
    8. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      11
      801
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      53
      735
    10. Sammuuko meillä

      Kipinä kun ei enää nähdä
      Ikävä
      56
      734
    Aihe