Olema met keskustalaiset koko yksinkertasia,jos luulema Väyrysen ajavan Lapinasiaa.Oma lehmä on lähenpänä..
Eduskuntavaalit
7777
15192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ugh !
Enemmän kait lappilaiset on ajanu Väyrysen asioita ku Väyrynen lappilaisten asioita.
Lappilaiset ne aina jaksaa huutaa Väyrysen puolesta ja Väyrynenkin huutaa itsensä puolesta,joten ainakin Väyrysellä luulis menevän hyvin.
Väyrynen möisi lappilaiset vaikka Putinille,jos vaan itse saisi pitää rahat,tai pääsis edes presidentiksi.
kepu pettää aina kansan . ja kokoomus vie kansan viimeiset rahat . eikö nyt ole jo aika lopettaa myös kela , saadaan taas lisää säästöö .
Kärnä eduskuntaan ja piste. Siinä on Lapin asioita tehokkaasti ajava mies.
Sen olen huomannut--Enontekiön asioita hoitaa hyvin ja siinä samalla naapurikunnankin,kuten Muonion.Esim.tämä sairaankujetus--että silleen!.?
On hyvä, että edes Enontekiöllä on mies joka uskaltaa sanoa ja tehdä jotain. Muoniossahan kysytäänkin ensin monelta ennen kuin mitään päätetään. Silloinkin päätetään jonkun lupauksen mukaan eikä kunnan edun mukaan.
Luoteis-Lappi lehden etusivulla monia Muoniolaisia lämmittävä iso mainos 4 kpl ambulansseja jonossa odottamassa missä apua tarvitaan.
Muonion Keskustalaiset eivät ole tätä asiaa auttaneet, menee aika ja tarmo omien asioiden ajamisessa luottamustehtävissä sekä edustamisessa sielläkin minne ei ole edes kutsua saatu.
Väyrynen se on meidän asialla ollut ja on yhä, Paavon aika on nyt ja huomennakin. Siis keskitämme Paavolle äänivyöryn näin...!
Oli ehdokkaita marketin edessä tänään ja kyllä Kärnä on yksi ylitse muiden.Minun äänen saapi.
ILOhan se meidän ongelmat ratkaisee. Eikös siellä ollut vakavastikin otettavia ehdokkaita?
Väykky on ainoastaan Väykyn asialla, ei ole toista niin suuruudenhullua, on ihme kuinka joku häntä äänestää.
Voi,voi että tiedä herrasta kaikkea,saa kaikki asiat sekotettua omat ja muiden .En varmasti äänestä sitä nakupelleä.
En äänestä Kärnää. Ei aja Muonion asiaa eikä muoniolaisten asioita.
Täysin taukki onkin joka tosissaan alkaisi enää ajamaan Muoniolaisten asioita.
Nykyiset ja ne siellä aina olleet ovat vieneet kunnan tähän tilaan sulle mulle ja valehtelemalla ja salaamalla kuntalaisia koskevista asioista.
Muonion maine ei paljon häviä Kittilän maineelle.
Muonion asiat ois täysin rempallaan ilman kärnää.
Prrrsreikä päälliköksi
läpipäästös
22.2.2015 13:06
https://www.youtube.com/watch?v=T0vM4TfVn2M