Miten usein meikkaatte? Itse meikkaan korkeintaan kerran pari viikossa, ja silloinkin vain huulet ja ripset. Toisaalta sitten kun on joku hienompi juhla niin tykkään meikata näkyvämmin. Millaisia meikkausrutiineja palstalaisilla on?
Vastaukset 3
- juujaajeejuu
Itse teen näin:
Ensin rasvaan naaman ja annan imeytyä. Sen jälkeen meikkivoide jonka annan "kuivua" ja siihen päälle peiteaineet ja puuteri. Sitten aurinkopuuteri, kulmakynä, ripsiväri ja josks ihan pienet rajaukset kajalilla - Kosmetiikkariippuvainen
Meikkaan päivittäin.
-Ennen meikkausta puhdistan kasvot Garnierin Micellar puhdistusvedellä.
-Levitän kasvoille Oriflamen kuivalle iholle tarkoitettua kosteusvoidetta ja Lumene Natural Coden CC pohjustusvoidetta.
-Silmänaluset peitän Lumenen Touch of Radiance valokynällä.
-Meikkivoiteena käytän Lumene Natural Coden mattameikkivoidetta ja päälle tuputtelen Rimmelin puuteria.
-Kulmat piirrän Lumenen kulmakynällä ja ripsiin pistän myöskin Lumenen vedenkestävää ripsaria, koska se on ainut mikä saa ripseni pysymään kaarevina.
-Illalla puhdistan meikin samaisella puhdistusvedellä, mitä käytän aamullakin. - dddamnns
Meikkaan lähes joka arkipäivä, en ihan aina, mutta useesti. Viikonloppusin jos oon kotona tai poikakaverilla niin en meikkaa, mutta muualle jos lähden niin en kyllä meikittä mene.
Laitan meikkivoiteen, poskipunan, kajaalia, ripsaria, joskus harvoin luomiväriä ja sitten kulmakynää käytän.
Käyn joka aamu ja ilta suihkussa. Meikkaan siis puhtaalle iholle ja iho on täysin puhdas kun menen nukkumaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901673
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17965- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su43851Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607