Toistaiseksi elämässäni, ei kovinkaan moni mies ole osoittanut kiinnostus minua kohtaa ja olen kuitenkin päälle 20v. Olen usein halunnut kysyä miehiltä naamasta naamaan, että mikä mättää, mutta en ole uskaltanut. Täältä uskallan kysyä, kun ei teistä kukaan minua oikeasti tunne. Toisaalta tekin uskallatte sanoa rehellisesti mielipiteenne. Mitä siis luulette, saanko koskaan miehen rakkauden omakseni? Olen noin 170 pitkä, painan reilun 70kg. Tissit on isot, kurveja löytyy. Kasvot on tavalliset, ei erikoista kauneutta, ei epämuodostumia, ihon suhteen vähän huono. Sen tiedän itsekin, ettei ujouteni auta. En siis tee aloitetta..ikinä.
Rehellisiä mielipiteitä
Not so Kaunotar
163624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Voit valita kahdesta, eli joko pudotat normaalipainoon ja jäät odottelemaan iskuyrityksiä tai sitten olet oma itsesi ja tyydyt selvästi vähempään menekkiin. Voi tietysti olla ettei pieni ylipainosi haittaa, mutta moni mies kuitenkin haluaa naisen jota kehtaa näyttää kavereillekin. Naiset tekee ihan samoin. Julma on maailma...
170 senttisellä naisella 70 kiloa on vielä normaalipainon rajoissa, ja ruumiinrakenne määrää sen miltä näyttää. Miehet eivät varmasti uskoisi, että kuinka "paljon" monet hoikahkoltakin näyttävät naiset painavat. Paino on vain numeroita!
Ei paino aina näy päälle. Ja vaikka vähän liikaakin olis, niin jos sen osaa kantaa ja osaa pukeutua saa varmasti huomiota.
Ujous voi olla molemminpuolista,eli ehket ole huomannut kiinostuneisuutta,tai olet huomaamattasi {tai tahallaan}antanut ymmärtää ettet ole kiinnostunut? Aloitteen tekoa en henk. koht. ole edes haaveillut viim.10.vuoteen.Mut nyt meen nukkumaan.
No ei tuossa ole minusta hirveänä ylipainoa. -Ehkä se johtuu juuri siitä että olet yrittäny liikaa tai katsellut sellaisia isin ja äidin kultapoikia jotka käyvät yliopistoa liipatuissa leteissään.
Mutta kerran kaverini teki sokkotreffit suunnilleen sinun mittojesi omaavan tai vähän isomman naisen kanssa ja ei ollut kertonut mittojaan kuitenkaan ennen tapaamista no kaveri näki kauempaa tämän naisen ja ajatteli "noo, eihän tuo koko mitään jos hän on kaunis kasvoiltaan"
-Mutta sitten kun nainen tuli lähietäisyydelle niin totuus oli taruakin hirveämpää: kaverini sanojen mukaan tällä "neidolla" oli viikset! ja ei ollut kuin 20 iässä suunnilleen.
-että jos sinulla ei ole viiksiä niin kyllä pitäisi olla mahdollisuus saada miehiä kunhan katselet niitä tavallisia (tai niitä vähäosaisimpia miehiä).
En tiiä oletko nyt kuitenkaan niin ylipainoinen. Itse olen 166cm ja painan noin 64 kiloa ja silti riittää iskijöitä. Ainakin baareissa. Kannattaa laittautua kunnolla kun lähtee ulos. Itsellä tosin auttaa kauniit kasvot ja tummat pitkät hiukset. Ehkä minullakaan ei olisi vientiä ilman nättiä naamaa. En tiedä kuitenkaan kumpi sitten merkkaa loppupeleissä enemmän, kasvot vai kroppa...
Kropalle voi aina tehdä jotain...
joo,no en mäkään mikään laiha oo enkä kyllä pyöreäkään ja oon 176/65... mielestäni oon normaali painonen.. se on niin ihmisestä kiinni... ihmisillä on erilainen vartalo..ja eri mielipiteet, se on suhteellista.. mutta kyllä tän viestin alottaja oot ihan normaalipainonen.. :)
Mikä mättää?? Olisiko vika ehkä myös siinä että kuvittelet olevasi kamalan iso ja jäät sitten hieman sivuun muiden bailatessa..?
Nyt voi jokainen kauhistella niin paljon kuin haluaa, mutta olen 166cm ja painan n. 72kg, kyllä, kaikki ne kauhistuttavat 72kg! Kuitenkin kun minua katsoo, moni väittäisi minun painavan huomattavasti vähemmän. Olen kasvoiltani ihan nätti, hiukseni ovat lyhyet ja kasvoja korostavat, ihoni on kunnossa eikä minulla luojan kiitos kasva viiksiä kuten eräällä tutullani, joka muuten sivuhuomautuksena seurustelee onnellisesti..
Olen harrastanut erittäin fyysistä lajia 11-vuotiaasta, omaan lantion, suuret rinnat mutta myös vyötärön. Koskaan ei ole ollut ongelma saada miestä, olen onnellisesti seurustellut pitkäaikaisesti kolmen ihanan miehen kanssa, kaikki urheilijoita eli kropat ihan hyviä.. Pienempiä suhteita on muutama. Ainoastaan kerran olen kuullut erään idiooti sanovan että mulla on iso perse, kaikki muuten ovat tykänneet naisellisista muodoistani. Enkä puhu nyt mistään makkaroista vaan kropan kurveista.
Jos kuitenkin totta puhutaan, haluaisin olla hieman hoikempi, 3kg riittäisi, ja olen jälleen kerran dieetillä, jonka luultavasti lopetan taas pian..
"Olen noin 170 pitkä, painan reilun 70kg. Tissit on isot, kurveja löytyy. Kasvot on tavalliset, ei erikoista kauneutta, ei epämuodostumia, ihon suhteen vähän huono."
Ja vyötärönympärys, kengännumero ja nännien läpimitta oli ...?
Oikeesti, älä viitti analysoida materiaasi kauheen tarkkaan. Jos sulla on ihon kanssa ongelmia, ne jää pakkelin alle piiloon.
Älä ota itseäsi niin vakavasti. Sulla on fysiikka täysin siedettävissä rajoissa. Mee peilin eteen, kato itteäs ja sano: "Tää on okei. Tällä kropalla mä elän tän elämän." Ja sit unohda koko juttu.
Keskity enemmän siihen mentaalipuoleen: Hymyile vähän, niin aina joku hymyilee takaisin. Ainakin joku ees näkee sun hymyilevän. Pilkettä silmäkulmaan, suupieliä korviin ja niin edespäin.
Mä muistan hyvin ne sellaiset hauskat naiset, jotka ei ollut välttämättä niin edustuskelpoisia ulkonäöltään, mut niillä oli aina vientiä. Niitten kanssa oli kiva olla.
Täytyy vain kommentoida, että oli kivaa lukea noin viisaasti kirjoitettu viesti. On totta, että ihmiset tuijottavat mittojaan ja vaatteitaan liikaa, mikä mielestäni saattaa johtaa itsekeskeisyyteen ja toisten ulkopuolelle sulkemiseen.
Eli: vähät väliä kiloista (jos paino on terveellisissä rajoissa, vakava ylipaino on sairaus) ja rempseää meininkiä ihmisten ilmoilla! Minä aina iloistun, jos joku minulle hymyilee, oli se mies tai nainen ja minkä näköinen tahansa. Jos hymyilijä saa irvistyksen palkakseen, se on irvistäjän menetys ja häpeä.
Hyvää jatkoa kaikille =)
Kuulostat ihan normaalimittaiselta!! Älä välitä mieheistä jotka täällä kirjoittelee että olet liian lihava. En jaksa tähän nyt edes aloittaa feminististä saat-painaa-niin-paljon-kuin-haluat -juttua, sanon vaan että miehet ei osaa naisten painoa arvioida! Sopusuhtaisen, jopa hoikan näköinen nainen painaa yllättävän paljon.. Miesten arviointikykyä tuskin parantaa se, että tytöt joilta he painoa kysyvät, kertovat painonsa alakanttiin...
Asenteesta tää varmaan on eniten kiinni. Kyllä jokainen suunnillleenkaan naisen oloinen nainen seuraa saa - sopivaa ja hyvääkin.
Ei toi paino ainakan ole ongelma, olet varmaan jopa upeanpuoleinen!
Sellaista päälle, missä tunnet olevasi oma itsesi ( ei tartte olla kallistakaan...), sinne liikkeelle, missä sopivaa seuraa on tarjolla, vaikka jonkun kaverin kanssa.
Vaikea sanoa näkemättä, mikä mättää, jos mikään...
Joku sut ihan varmasti kokisi mielenkiintoisena ihmisenä, ihan varmasti, jos sattuisi kohdalle.
Lykkyä!
-Pera
mutta, voisin kertoa seuraavaa:
-olet niin mukavan ja tavoiteltavan näköinen, että vastapuoli katsoo omien mahdollisuuksien
oleva huonot.
-ikätoverisi eivät ole kypsiä
-liikut väärässä seurassa
Varmuudella voin sanoa, että tilastojenkin valossa kohta kolahtaa..
pilkettä silmäkulmiin ja huumoria peliin.
Pieni flirtti tekee kutaa (ei välttämättä johda mihinkään, mutta hyväilee itsetuntoa)
Ulkoiset seikat ovat katoavaa laatua, ne voi mennä taudin tai tapaturman seurauksena, viimeistään täällä puolenvuosisadan paremmalla puolella.
Huumori ja hyvä semmoinen, säilyy hamaan hautaan saakka, ja senkin jälkeen vainajaa muistetaan hymysuin ;)
Mikä on kamalempaa katsottavaa ja kuunneltavaa kuin ylenkaunis/komia ilmestys jolla ei hitustakaan huumorintajua, pelkkää pipon kiristystä.
Mikä on kamalempaa katsottavaa ja kuunneltavaa kuin ylenkaunis/komia ilmestys jolla ei hitustakaan huumorintajua, pelkkää pipon kiristystä....
...ajatelkaa viettävänne tämmöisen kanssa 30v.