Kaikki tietävät, että IPCC on valheellisesti

littanapää

IPCC on valheellisesti kertonut, että ilmasto lämpenee. Jokainen täällä oleva on kuullut väitteen ja suurin osa keskustelijoista on samaa mieltä väitteen kanssa. Väite pitää paikkansa.
Monet meistä nykytieteeseen kriittisesti suhtautuvasta korkeintaan k.usaisemme tutkitun tiedon päälle. Moni pitää meitä myös jonkin sortin uskovaisina, mutta näin se taitaa olla. Meillä on siihen oikeus kiistää nykytietämys, sillä todellisuudessa maa on littana ja IPCC:n tuottama NASA vetoinen tiede ei ole totta. Kaikki tietävät Hansenin puljun vesiväreineen. Kaikki maapallon ympäri 80 päivästä aina tähän päivään asti on valhetta ja todellisuudessa maapalloa ei ole kierretty pallon ympäri vaan tehty iso ympyrä littanan alustan päällä.

Lukekaa asia vaikkapa vuoden 1933 Suomennoksen raamatusta.
KIITOS!

http://www.student.oulu.fi/~ktikkane/U_LITT.html

9

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pepperiiii

      valitan. Tieteen (=oikean sellaisen kirkkotieteen tai blogien) mielipidettä ei kuulla ja ihmiset luulee maan olevan pyöreä.

    • Sähköteurastaja
      • höppänäämmä

        Onneksi totuus paljastu ja maa on littana eikä pyöreä kuin pallo. Milloin sä keksit totuuden littanasta maasta? Minä muutama kuukausi sitten, kun luin Suomi24:n keskusteluja


      • i.nkvisittori

        vain ipcc hihhulit uskovat maan olevan pyöreä. Mikä sua riivaa, kun et usko tätä aivan selvää faktaa?


      • voi_reppanaa
        i.nkvisittori kirjoitti:

        vain ipcc hihhulit uskovat maan olevan pyöreä. Mikä sua riivaa, kun et usko tätä aivan selvää faktaa?

        Luuletko olevasi hauska?


    • ööööö wud?

    • Pappiakotarvitaan

      niin ovatko itse asiassa IPCC:n tutkijat pahan tms vallassa. Tarkoitetaanko silloin, että täällä olevat tietävät, että IPCC on riivattu, että TUTKIJOISSA asuu pahoja henkiä? Millaisia "oireita" uskotte riivaajien ihmisessä aiheuttavan? Onko erityisiä paikkoja tai tilaisuuksia, joissa ihminen erityisen pahasti altistuu riivaajatartunnalle? Kuinka manaaminen käytännössä suoritetaan?

    • Sähköteurastaja
      • littanapää

        Kuka on Pöljä Petteri ja mitä tekemistä riivaajilla on maan littanuuden kanssa? Kertokaapa vaan nimimerkit pappiakotarvitaan ja sähköteurastaja.

        Please, vähän respektiä tälle vakavalle petokselle pyöreästä maapallosta ja ilmastonmuutos IPCC salaliiton paljastumisen asialle. Suomi24 on vakavahenkinen ilmastokeskustelupaikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      51
      10283
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      120
      6118
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      68
      4565
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      7
      3422
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      143
      3200
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      281
      3026
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      150
      2829
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      66
      2766
    9. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      31
      2117
    10. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1787
    Aihe