se ei ole kenenkään muun etu kuin heidän!
ne tienaa jumalauta enemmän kuin sinä vaikka teet jossain tuotannon tiloissa paskasta/raskasta puuduttavaa vitun 10e palkkaista työtä millä et edes elä kunnolla.
ne vuokrafirmojen työntekijät käyvät joka vuosi kesälomilla/talvilomilla etelänmatkoilla, ja käyttää teitä vain hyväksi! menkööt saatana oikeisiin töihin!! lopettakaa se vuokratyö seuraavaan sopimukseen kokonaan!!! ihan oikeesti, vittu kaikki ne saatanan vuokrafirmojen ämmät saa painua vittuun paskojen palkkojen ja kusetuksen kanssa!!!
vittu että vihaan vuokrafirmojen ilmoituksia mollin sivulla, LAITTAA hauksi EI vuokrafirmoja niin eikös joku saatanna Barona teollisuus tule näkyviin, alan tappelee oikeen kunnolla vuokrafirmoja vastaan, tehkää te samoin, NE vuokrafirman työntekijät kuuluu SAMAAN työnhakuun kuin me muutkin! lopettakaa ihan oikeesti kaikki sopparit, teetkö sen takia töitä että ne nauttii elämästä enemmän kuin sinä?? jos ei kerta työnantaja palkkaa itse niin ei sitten tehdä töitä!!! sä tuhlaat elämästäsi siihen aikaa että joku muu saa leipänsä!!? minkä helvetin takia?? minä en itse aio tehdä vuokrafimojen töitä koskaan enää,
Lopettakaa vuokratyönteko!!!!!!!!!
15
185
Vastaukset
- Meetöihin
Sossun tuilla vaan loppuelämä.. Juuri näin..
- eivuokraafirmaa
Sille oikealle työnantajalle ei vuokrafirmalle sitä mieltä olen minäkin.
- palaute_100
Puhut vähän mutta asiaa.
- Zeeeeeeepe
Vitut ne muualta palkkaa,jos eivät saa vuokratyövoimaa.Ylitöitä.Siis kaikki työt samoille !
- Orjatyövoima
Suomen lakiin pitäisi tulla ehdottomasti kielto orjatyövoiman "vuokratyövoiman" välitykseen. Vuokratyövoimalla poljetaan ikääntyviä ihmisiä joilla ammattitaito ja kokemus on antanut paremman palkkatason kuin "TES" mukaisen alimman palkan. Tällä tarkoitan sitä, että esim. 20-30 vuotta työkokemusta omaavalle henkilölle tarjotaan samaa palkkatasoa joilla he ovat työelämään joskus tulleet. Orjanvälitysfirmat vievät palkkatason aina sinne minimitasolle ja neuvotteluvaraa ei ole. Kaikki työnvälitys pitäisi olla firman ja/tai työvoimatoimiston välistä ja näin ollen tuo väliraha jonka orjatyöfirmat saavat menisi suoraan työntekijän taskuun.
- Kannattaa_
äänestää Vasemmistoliittoa. Se on ainoa puolue joka vastustaa vuokratyötä.
- voivoisinua
Et sitten päässyt edes vuokratyöhön. Syynä asennevamma, eh...
- dsdsdds
Jee, 10e tunnila vuokratyöfirman kautta. Saatte melkeen saman sossun luukulta ja enemmänkin jos osaatte vaatia
- PR225588
Vuokratyön käytölle tulossa rajoituksia lähitulevaisuudessa!
- KraftdurchFreude
Niin, vuokratyöläisenä tienasin nettona n. 3200-4.800€/kk. Vakituisessa työsuhteessa 10% vähemmän. Toukokuu lomalla, syyskuu lomalla, marraskuu lomalla. Oi kun oli kivaa. Nyt se on yksi kuukausi kesälomaa ja viikko talvilomaa. Onko laitaa, kysyn vaan?
- sekin
vuokra välitys firmat hyötyy huonosti jos tekijät saa vakipaikan siksi tarjotaan yleensä pätkiä.
- keino
vuokra välitys firmat ovat kuin pikavippi kontodeita käytetään ihmisen hädänalista tilaa hyväksi.
- Nicor
Jos vuokratyö kiellettäisiin, niin vakituista väkeä ruvettaisiin yhä enemmissä määrin pakottamaan sairaslomatuurauksiin pikailmoituksilla palkattomiin ylitöihin.
- jsdfuh
Jos vuokratyö lopetettaisiin niin Mol.fi:ssa olisi satoja työpaikkailmoituksia suoraan työnantajalta joka alalta ilman mitään välikäsiä. Siitä olisi sitten helppo valita mihin hakea.
- carrotporkkana
no minä en ainakaa mee tai hae semmoseen paikkaan missä on vuokratyöpaikka ilmotuksessa..ihan jo periaatteesta..firman pitää itse hoitaa työntekijänsä työhön jossei siihen oo resursseja nin sitten olkoon ilman
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3702874SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781969Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis731628- 1401552
- 691169
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021029Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264965Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li10956- 39831