Haluan laihduttaa 10 kiloa tai enemmän.

epätoivoinenihminen

Olen todella lihava. En ala ikääni tässä kertomaan, koska muuten tämä menisi myrskyn puolelle.

Painan noin 68 kiloa ja olen 166 cm pitkä. Jos katson esim painoindeksiä netistä, niin siinä näyttää että olen normaali painoinen, mielestäni tämä menisi jo sairaalloisen ylipainoiseksi.

Mulle käy mitkä konstit tahansa. Aikaa olisi noin 3 kuukautta. Olen vaikka syömättä, jos niinkin laihtuu mahd. nopeasti.

Olen yrittäny vesi dieettiä (eli silloin käydään pelkällä vedellä), ja onnistuin siinä pari päivää, mutta sitten mentiin taas alkupisteeseen.

Joten kertokaa jotain omia tarinoitanne miten olette laihtuneet ! :)

t. 68kg läskikasa

8

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todellisuus

      Nyyh. Korjaapa ensin pääkoppasi kuntoon ja tiedosta todellinen kokosi. Mikä on 166/120, jos 166/68 on 'sairaalloisen ylipainoinen'? Miksi aikaa laihdutukseen on vain kolme kuukautta? Eikun niin, kesäkunto! Sitten voikin taas kerryttää talvivarastoja... Voit laihtua myös terveellisesti kesään mennessä noin 6 kiloa muuttamalla ruokavalion terveelliseksi ja harrastamalla liikuntaa. Kuten huomasit, vesidieetti ei paljon auta (oikeaoppinen paasto voi toki auttaa alkuun). Palstalta löytyy vinkkejä.

    • laiha

      Nutrilet auttaa!! itse karistin raskauskilot (25 kiloa) tämän avulla: Eli pelkkää pussiruokaa tai kaloreiden laskua (alle 1000 kaloria/päivä). Tiedän tiedän tämän olevan itsemurha mutta toimi. Kyseinen Dietti kesti 2 viikkoa. Ja joskus sain "herkutella" dietti-/proteiinipatukalla. Ja lisäsin tähän jatkuvan juoksemisen ja pyöräilyn (kesä oli kyseessä). Ja nyt Huom. tämä 2 viikon aikana laihduin 8kiloa. Puolessa vuodessa lähti loput kun vatsalaukku pieneni ja napostalu loppui. Kun muistat syödä vähän 5 kertaa päivässä niin eiköhän ala auttamaan.

      • öllkjk

        Kahdeksan kiloa kahdessa viikossa? Jep jep ja lehmät lentää.... Tai sitten se on ollut pääasiassa nesteitä ja lihasta..


    • hyeeena

      Täällä taas joku 12vuotias itkee, kun kroppa kerää massaa kasvupyrähdytä varten...

    • voivoiv

      Voi noita,,,,,eli olet todella nuori

    • Opastaja

      Ole syömättä, juomatta. nukkumatta ja hengittämättä 3kk

      • epätoivoinenihminen

        no toi nyt ei auta ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      468
      8432
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5800
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      254
      4738
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      56
      4589
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4089
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3920
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3722
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1688
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      92
      1171
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      837
    Aihe