entä tiesitkö miten tulee jossain vaiheessa käymään eli lapsia tulee ja suhde himmenee
mies! miten vaimosi on muuttunut?
kokenut40
1176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lapsia on tullut 3, joista kaikki jo aikuisia. Suhde ei ole himmennyt yhtään vaan päin vastoin!!!!
Omituinen yhtälö! Lasten tulo ja suhteen himmeneminen?
Ehkä tuo on mahdollista jos liitto on alkuaan rakentunut pintapuolisin perustein.
Biologiset muutokset ovat itsestäänselvyyksiä mutta niiden muotoon voi itse jossakin määrin vaikuttaa.
Juu. Kyllä muutoksia on havaittavissa. Ruuhkavuosiin verrattuna vaimoni on aktiivisempi ja energisempi. Samaa uskon havaitsevani itsessänikin.
Miehelle lasten tekeminen on vain hauskaa ja helppoa. Koetahan ap. asennoitua oikealla tavalla naisen asemaan ja jaksamiseen. Jos vaikka vikaa olisi miehessäkin miten vaimo jaksaa ja himmeneekö suhde.
Kyllä se arki himmentää,joillakin käy tuuri monella ero. Meitä häviäjiä on.
Näin on. Moni eroaa, kun odottaa oikein glamouria tulevaisuudelta.
Lapsia emme valmista juuri siitä syystä, että se tuhoaa liiton. Ihmettelen paljon ihmisiä, jotka suostuvat vanhemmuuden vaatimuksiin. Onneksi asenteet alkavat muuttua, eikä perhearvoilla enää nykyään ole merkitystä
Uskoisin, että ihmettelet kaikkia niitä ihmisiä, jotka uskaltavat ottaa "haasteita" vastaan. Oletko kuullut puhuttavan verrannollisesti elämän suolasta??
Eihän sitä koskaan tiedä mitenkä käy, sitähän voi vaikka kuolla kupsahtaa.
Lapsia ei pääsee tulemaa ku vaimo nielee aina. 100% varma ehkäsy ;):);):)))))
Aha, nussuttelet siis vain yläpään kanssa...
Laiskistunu ja pyöreäksi muuttunut, eikä ole kiinnostunut mistään. Sohva on hänen toinen koti, ei näytä enää naiselta. Miehessä aina syy, oli asia mikä oli. Seksi hiipui hiipumistaan ja raskauden myötä on muisto vain. Ikävää vain on se, että olen huonomuistinen. Onneksi oma käsi vielä toimii, vaikka kastraatio toisi helpotuksen, vai oliko se lobotomia?