Käydessäni kaupungintalolla ja muuallakin keskusteltuani kaupungin työntekijöiden kanssa tuli ilmi, että kaupungin työntekijät seuraavat työaikana tätä keskustelupalstaa.
Onko todellakin, että työntekijä työajalla seuraa keskustelua ja raportoi siellä olevista asioista eteenpäin?
Olisiko mahdollista, että kaupunki estäisi suomi24 sivun näkymisen työntekijöiden koneilta?
Työn vuoksi yksikään heistä ei tätä sivustoa tarvitse.
Kaupungin työntekijät ja suomi24
16
229
Vastaukset
- niuhiu
Näyttää olevan kaupungilla löysää ja paljon
- gojnmoe
Kannattas alkaa lakkauttaan nuita suojatyöpaikkoja
- KateellisuusKuriin
Eiköse ole hyvä, että he yrittävät edes jotain kautta saada tietoa kuntalaisten mielipiteistä ja parantamisen arvoisista asioista.
Kyllä täällä hyviäkin kehityskeskusteluja käydään todellisista aiheista, jotka kaipaavat parannusta. Turhan räkyttäjät jääköön huomiotta. - herättäjä
Kattos, joku kaupungin (suoja)työpaikan haltijaki heräs.
- mbrom
Heräs kommentoimaan
- luupääpäättäjät
Tosiaan suojatyöpaikassa - joku politiikko luvannut työpaikan joskus kummin kaiman siskon/veljen tytölle/pojalle tosi olemattomalla koulutuksella ja sitä rataa mennään niin kauan kuin tornion luupäiset päättäjät alkavat tajuta että nyt mennään jo vuotta 2015.
- Vanhempilehtori
Ymmärrän hyvin näitä suojatyöheppuja. Johan terve syyllisyydentunne ajaa vakoilemaan. Koulutus olematon luvattoman usealla. Jäsenkirjatyöpaikka ja eläke liian lähellä. On suostuttava Stasi tyyliin mitä pomot käskee. Et itsekään vaarantaisi eläkettäsi. Voin puhua suuni puhtaaksi koska olen eläkkeellä.
- TotuudenTorvi2015
Jätähän sitten vanhempi lehtori - titteli ja totea reilusti olevasi ELÄKELÄIÄNEN.
- sfgasrgasdfg
TotuudenTorvi2015 kirjoitti:
Jätähän sitten vanhempi lehtori - titteli ja totea reilusti olevasi ELÄKELÄIÄNEN.
Mikä on ELÄKELÄIÄNEN?
- laiskiaiset
Mie en ymmärrä pätkääkään näitä suojatyöheppuja - ei ole työmoraalia ollenkaan, laiskoja heppuja, mutta niin umpityhmiä etteivät itsekään tajua mistään mitään , työtaitoja ei ole
ollenkaan, mutta siellä ne istuvat, kun kukaan kaupunginjohtajasta puhumattakaan ei puutu heihin, että tekevät työtä ja jos ei ole hommiint, niin heitettäisiin pois kaupungin hommista. laiskiaiset kirjoitti:
Mie en ymmärrä pätkääkään näitä suojatyöheppuja - ei ole työmoraalia ollenkaan, laiskoja heppuja, mutta niin umpityhmiä etteivät itsekään tajua mistään mitään , työtaitoja ei ole
ollenkaan, mutta siellä ne istuvat, kun kukaan kaupunginjohtajasta puhumattakaan ei puutu heihin, että tekevät työtä ja jos ei ole hommiint, niin heitettäisiin pois kaupungin hommista.Taitaa olla työtekeilijät samaa maata kuin on kaupungin johtokin !
Late Lapista.
- sdfgsdfg
Ei kai tätä vajaamielisten kaatopaikkaa kukaan tarvitse.
- tornitalonasukki
Miten vitussa me saataisiin asioita tietoomme ja parannettua niitä tiedän vitun vinkujien hyväksi, ellei jostain tule tietoa?!? Täältä sitä saa ,ainakin avohoitopotilaiden osalta.
- suojatyö_kumpu
Taas joku Outokummun suojatyöpaikkalainen vikisemässä täällä.
- cfcltcutcftu
Suojatyö tornion kaupunki 5 kattoo 1 lapioi ,muut ajaa pillurallia ympäri kaupunkia
- parpalanpekka
Entäs kaupungin yritystoiminta verorahoilla ja oikeauskoisilla tilintarkastajilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973688Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.201887Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 85841
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105807- 44803
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764