bikinifitness

ehkäjoskuskisaamaan

Hei, olen -97 normaalivartaloinen tyttö ja olen kauan ollut kiinnostunut bikinifitneksestä. Muutamia fitness-blogeja luettuani, on ollut mahtava nähdä, miten jotkut voivat muokata kehoaan äärirajoille. Bikinifitness on mahtava laji, vaikka on saanutkin osaksi paljon kritiikkiä. Olisi niin hienoa joskus muokata vartaloa sellaiseen kuntoon ja ottaa osaa kisoihin. Ja kyllä tiedän, että vartalo ei siinä kisakunnossa ole aina. Mutta olisi niin mahtavaa kokea tuo edes kerran elämässä! Olla kovan valmennuksen ja kurin alla, noudattaen tarkkaan ruokavaliota ja treeniä.

7

288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wqfqwf

      Bikinifitness kehonäärirajoille muokkaamista?? hah hah sehän on fitneksen laji mitä ei oikeastaan lasketa fitness lajiksi. Siinä ollaan vaan laihoja ja poseerataan bikinit päällä. Ehkä turhin laji ikinä.

      • hämmästynyt

        Ilmeisesti ei taida nämä fitness jutut olla ihan sinun alaasi, koska kyllä ainakin itse näen omalla salilla käyvät bikinifitness kisaajat lähes joka päivä treenaamassa erittäin kovaa. Mutta kai se televisio on se luotettavampi tiedonlähde.


      • maailmamhelpoinlaji

        No ei muuta kuin douppaamaan vaan ja hakemaan treenivinkkejä ihmisiltä, jotka eivät ole itse kyenneet saavuttamaan tuloksia naturaalina. "Kova" treeni... hahaa.


      • hghghgg
        hämmästynyt kirjoitti:

        Ilmeisesti ei taida nämä fitness jutut olla ihan sinun alaasi, koska kyllä ainakin itse näen omalla salilla käyvät bikinifitness kisaajat lähes joka päivä treenaamassa erittäin kovaa. Mutta kai se televisio on se luotettavampi tiedonlähde.

        Kaikki on tietysti suhteellista mikä on kovaa treeniä... Mutta onhan toi bikinifitness ihan jumppailua, kun vertaa body treenaajiin...


    • opfwajf

      Jos nyt verrataan vaikka 2 eri kuvaa fitneksestä naisten sarjassa.
      ekassa bikini fitness kuva, jossa esim kenelläkään kisaajalla ei näy edes vatsalihakset vaan vatsa on vain litteä. Kädet on kuin narut,ilman mitään näkyviä lihaksia. Myöskään jaloissa ei erottuvuutta ole havaittavissa.
      seuraavassa kuvassa sitten oikeita fitness vartaloita. ero on aika selkeä ilman selostustakin.

      http://www.bodylehti.fi/wp-content/uploads/2014/04/IMG_9530.jpg

      http://media.oxygenmag.com.s3.amazonaws.com/Images/Monthly/165/3bd0eda4-2b85-4d06-b8fc-a0ddf2ebcfb9icloud.comWFit_Top6_2.jpg

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      108
      2364
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2071
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1647
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      53
      1582
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      155
      1550
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1436
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      145
      1370
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1180
    9. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1176
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1134
    Aihe