Suomalaiset ovat rumia

Ruotsalaistunut

Asun Tukholmassa, mutta olen paraikaa käymässä Suomessa töiden takia. Kävin keskustassa pyörähtämässä ja pisti silmään kuinka helvetin rumia suomalaiset ovat. Meillä ei ole huonot geenit - siinä pärjäämme aivan täysin ruotsalaisten naapureidemme kanssa - mutta suomalaiset ovat noin yleisesti ottaen todella laiskoja pitämään huolta itsestään. Minkä hiton takia nuori 16v tyttö painaa 100 kg eikä hoida hampaatonta suutaan kuntoon? Menisi lenkille ja kävisi siellä ilmaisella hammaslääkärillä???!!! En tiedä minkä takia mua ärsyttää tämä asia niin paljon, mutta tuntuu että suomalaiset ovat yhtä saakelin valittavaa, ylipainoista ja laiskaa kansaa. Skarpatkaa.

19

257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täti2

      Meillä pidetään liian kauan nuorta vauvana. Ei tarvitse tehdä muuta kun hakea seinästä rahaa.
      Suomalaiset nuoret ovat todella lihavia. Läskiä ei tule kun tekee jotain, eikä aina mussuta. Mitä lihavampi niin aina suu käy, tai sitten istutaan jossain syömässä epäterveellisiä sapuskoita.

      Sama ilmiö on havaittavissa myös Tallinnassa. Suomalaiset ovat aivan järkyttävän lihavia. Mistä se johtuu? Ilmeisesti kaljan kittaamisesta.

    • hejasverige

      Toinen asia...Suomalaiset on erittäin jälkeenjääneitä henkisesti verrattuna Ruotsalaisiin.
      Suomalainen käyttäytyy kuin sika,ovat ahdasmielisiä ja sisäänpäin lämpiäviä..
      Erittäin kateellisia myös,,,,sekin kertoo jotain kun verottajan ilmianna veronkiertäjä internet sivut ovat saavuttaneet suuren suosion...kateellisuus siinäkin tekee sen...

      Itse olen suomalainen,mutta en ole koskaan tykännyt suomalaisesta luonteesta ja suomalaisista

    • Yrjöttäävää

      Suomalaiset on myös rasisteja.

    • jannaa22

      Sauna on myös typerä keksintö, jossa juntit keittävät aivonsa.

    • Magdaas

      Suomalaiset käyttää hajuvesi, ym. yrittää peittää luontaisen paskanhajunsa

    • itse-kaunis

      En tiennyt että suomalaiset ovat lihavia...mutta kauniita ne ei oo, valitettavasti.

    • thcxdhj

      No. Pitäispä suomalaiset miehet käytännössä normaalipainoisista, mut ei.... Nuoret ja nätit haukutaan ja ei jakseta... Yritän nyt sit vaihteeksi olla tällai läski mummo....

    • Melinda55

      Valitettavasti täytyy olla samaa mieltä, vaikka olen ikäni Suomessa asunut suomalainen. Joku ihme välinpitämättömyys meitä riivaa. Sen lisäksi, että hiukset värjätään pilalle, painon annetaan nousta ja meikkiä on liikaa tai ei lainkaan, pukeudumme huonosti mustaan ja harmaaseen. Yleisilme on kuin vanhasta Neuvostoliitosta. Voi meitä!

    • Hei Haloo! Nyt nokka pystyyn ja rinta rottingille. Me ollaan tämmösiä, ja me ollaan hyviä siinä. Me vähät välitetään, mitä muu maailma meistä ajattelee.
      Toisaalta, ne tyylikkäät, hyvinpukeutuneet, kauniit ja hoikat eivät näy enemmistönä katukuvassa, kun ovat tyylikkäissä työpaikoissaan/autoissaan tai matkoilla, joten yleisnäkymä voi mennä vähän keskiarvon alapuolelle. Mutta menepä siinä sitten jakelemaan ulkonaliikkumiskieltoja syystä että toinen on edustuskelvoton.
      Katse peiliin; oletko itse täydellinen?

    • laiska-mies

      Meillä ei ole riittävästi ulkonäköpaineita. Photoshopatut mallikuvat, läskien kiusaus ja syrjintä sekä tämän kaltaiset viestiketjut varmasti auttavat hiljalleen.

      • ulkoinenkauneus

        Yle Uutiset 08.03 Katja Virolaisen sanoin...ihan hyvä tämä.
        Kun itsetunto on kohdallaan, niin ymmärtää ettei huomiota tarvitse saada epämiellyttäviltä tahoilta.


    • treenimuija

      Juu.....nuoret tytöt ovat kamalia...
      joku tietenkin pitää itsestään huolta mutta yleensä suomalainen 15-25 v tyttö
      on läski/pienet housut jalassa..naama kuin sialla,pitkät hiukset pitkin päätä-lue likaiset!
      tupakka huulessa ja samanlainen poikaystävä....tulevaisuus on näiden käsissä
      ja mamma maksaa!!!!!

    • Tuula_P

      Suomalaismiehillä on liian pienet vehkeet ja liian iso maha. Pitäisi saada lisää maahanmuuttajia afrikasta, niin olisi asiat paremmin meillä naisilla.

    • lotteliis

      Itse uskon enemmän sisäiseen kauneuteen...

      • Hirvistys

        Tuota niinsanottua rumuutta voi hieman peitellä valitsemalla itselleen sopivat vaatteet. Suuri osa suomalaisista tytöistä tuo valitettavasti mieleen jonkin rasvaisen hookoon sinisen. He näet pukeutuvat ulos mennessään todella huonosti sopiviin vaatteisiin kuten legginseihin, caprihousuihin tai kireisiin farkkuihin. Tämä kruunataan sitten jollakin tuulessa lepattavalla puserolla.


    • Pyhäsylvisentään

      Miksi ihmeessä vaivauduit tulemaan tänne kiukuttelemaan? Pysyisit rakkaassa Tukholmassasi, tuskin sinua kukaan tänne kaipaa kiukuttelemaan.

      Ihan vain tiedoksi, että hammashoito ei ole Suomessa maksutonta kellekään. Elinkustannusindekseistä voit katsoa, paljonko elinkustannukset ovat nousseet kymmenessä vuodessa. Vastaus on ehkä 40 %:in luokkaa. Kaikilla ei ole varaa implantteihin ja plastiikkakirurgiaan. Terveyskeskushammashoidossa tarjotaan lähinnä akuuttia paikkausta, muuhun hoitoon ei enää edes pääse.

      Että pysypä vaan siellä Tukholman onnelassasi, taitaa kaikki olla siellä niin kovin paljon paremmin.

      Ps. Yhden ihmisen näkökulma on eri asia kuin tieteellinen tutkimus. Toki ylipainoisten teinien määrä on lisääntynyt, mutta on paljon myös normaalipainoisia nuoria. Eli olet valikoinut näkökulmasi, ja itse halunnut valita katsottavaksesi kaiken rumuuden. Miksi sinun pitää yleensäkin tuijottaa ihmisiä, kun käyt synnyinmaassasi? Etkö oikeasti keksi muuta tekemistä?

      • partiolainen

        Tähän mielipiteeseen minäkin yhdyn. Kyllä me suomalaiset ollaan tarpeeksi nättejä ja fixuja. Pysykööt pois ne , joille tuottaa ongelmia.


    • Naminami

      Minusta kuulostaa siltä, että tuo 16-vuotias hampaaton on nimenomaan hoidattanut suunsa, jos ei hampaita ole. Muutoinhan siellä näkyisi rikkinäisiä hampaita...??

    • diaspora

      Merkittävä osa suomalaisista on ruumiinrakenteeltaan balttialaista rotua- lyhyehköt jalat ja tönäkkä. Skandinaavisessa rodun edustajat ovat pitkiä ja hoikkia.
      Kauneus on katsojan silmässä. Lisäksi suomalaiset ovat köyhempiä kuin ruotsalaiset, tanskalaiset ja norjalaiset (BKT pienempi).
      Itse pidän skandinaaveja kauniinpana slaaveja erityisesti miehiä. Lähes jokainen mies johon olen joskus ihastunut on slaavilaisia juuria. Slaavi naisetkin on nättejä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1258
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1037
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      913
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      787
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      705
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      170
      667
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      659
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      656
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      613
    Aihe