Mikä on vikana?

epäilyttävää

Miksi en löydä ketään? Täällä olen kyselemässä, koska tiedän ihmisten olevan nuoresta asti metsällä ja kaatavan riistaa niin että ei laskuissa pysy, jos nyt tarvitseekaan. Haluaisin tietää, millaista on kun ei tunne mitään ja löytää uusia kumppaneita jatkuvasti. En pysty tähän. Minun pitää seurustella. Olen ehkä siksi seurustellut vain kerran elämässä ja harrastanut seksiä kahden ihmisen kanssa. Miten voi olla, että haluan aina seurustella kun olen kiinnostunut jostain enkä osaa niinsanotusti pitää hauskaa ollenkaan? Minulle nauretaan koska en osaa yhden illan suhteita hankkia. Monilla tutuilla niitä on ja kehuskellaan niillä. Sanon että jos ei tule ketään kiinnostavaa vastaan niin ei kiinnosta seksi ja sitä ihmetellään. Kun ei kiinnosta niin ei. En ole uskovainen joten ei tää siitä johdu.

4

214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et kertonut minkä ikäinen olet, liekkö sillä tässä väliäkään. Kokemuksesta voisin sanoa että hyvää kannattaa odottaa. Parasta on se mitä itse koet tässä asiassa, älä anna ympäristön painostaa. Olin 18,5 v naimisissa rakastamani miehen kanssa, joka osoittautui todella mustasukkaiseksi ja aivan syyttä. Minulle oli helpotus kun ero tuli ja hänellä olikin jo toinen nainen. Nykyaikana on ehkä vaikeampaa löytää se just sopiva kumppani. Toivoaan ei kannata menettää ja kyllä sinä sen huomaat kun aika on ja rakkaus tule elämääsi ison R.n kanssa. Olen huomannut että on paljon helpompi hengittää ja olla yksin, kuin huonossa suhteessa. Tsemppiä sun elämään!

      • käsittäkääs

        Yhden illan suhteissa ei ole mitään hienoa, koska ne kestävät vaan sen yhden illan ja seurustelemaan ei siis pääse vaikka haluais. Juu ja sit jos se etenee siitä vielä niin ei se ole mikään yhden illan juttu.


    • nakuttajax

      Saatat olla demiseksuaali.

    • Aiheitariittää

      Olet varmaan etsinyt vääristä paikoista. Hanki kunnollinen työ, mene mukaan vähän kaikkeen ja etsi sieltä samoja kokeneita - joita siis riittää. Eivät vain kirjoittele ehkä lainkaan juuri tänne.

      Miten olisi omat nettisivut ja LinkedIn-profiili? Noin niin kuin näkyvyyttä parantamaan. Samalla voit esitellä itsesi vähän laajemmalla aineistolla kertaheitolla. Putoaa siten valikoimista pois ne, joille ei kelpaa aiheet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      268
      4675
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3030
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      25
      2827
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1409
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe