Mikä on vikana?

epäilyttävää

Miksi en löydä ketään? Täällä olen kyselemässä, koska tiedän ihmisten olevan nuoresta asti metsällä ja kaatavan riistaa niin että ei laskuissa pysy, jos nyt tarvitseekaan. Haluaisin tietää, millaista on kun ei tunne mitään ja löytää uusia kumppaneita jatkuvasti. En pysty tähän. Minun pitää seurustella. Olen ehkä siksi seurustellut vain kerran elämässä ja harrastanut seksiä kahden ihmisen kanssa. Miten voi olla, että haluan aina seurustella kun olen kiinnostunut jostain enkä osaa niinsanotusti pitää hauskaa ollenkaan? Minulle nauretaan koska en osaa yhden illan suhteita hankkia. Monilla tutuilla niitä on ja kehuskellaan niillä. Sanon että jos ei tule ketään kiinnostavaa vastaan niin ei kiinnosta seksi ja sitä ihmetellään. Kun ei kiinnosta niin ei. En ole uskovainen joten ei tää siitä johdu.

4

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et kertonut minkä ikäinen olet, liekkö sillä tässä väliäkään. Kokemuksesta voisin sanoa että hyvää kannattaa odottaa. Parasta on se mitä itse koet tässä asiassa, älä anna ympäristön painostaa. Olin 18,5 v naimisissa rakastamani miehen kanssa, joka osoittautui todella mustasukkaiseksi ja aivan syyttä. Minulle oli helpotus kun ero tuli ja hänellä olikin jo toinen nainen. Nykyaikana on ehkä vaikeampaa löytää se just sopiva kumppani. Toivoaan ei kannata menettää ja kyllä sinä sen huomaat kun aika on ja rakkaus tule elämääsi ison R.n kanssa. Olen huomannut että on paljon helpompi hengittää ja olla yksin, kuin huonossa suhteessa. Tsemppiä sun elämään!

      • käsittäkääs

        Yhden illan suhteissa ei ole mitään hienoa, koska ne kestävät vaan sen yhden illan ja seurustelemaan ei siis pääse vaikka haluais. Juu ja sit jos se etenee siitä vielä niin ei se ole mikään yhden illan juttu.


    • nakuttajax

      Saatat olla demiseksuaali.

    • Aiheitariittää

      Olet varmaan etsinyt vääristä paikoista. Hanki kunnollinen työ, mene mukaan vähän kaikkeen ja etsi sieltä samoja kokeneita - joita siis riittää. Eivät vain kirjoittele ehkä lainkaan juuri tänne.

      Miten olisi omat nettisivut ja LinkedIn-profiili? Noin niin kuin näkyvyyttä parantamaan. Samalla voit esitellä itsesi vähän laajemmalla aineistolla kertaheitolla. Putoaa siten valikoimista pois ne, joille ei kelpaa aiheet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      238
      3314
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      31
      2397
    3. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      328
      2104
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      79
      2022
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      108
      1921
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      43
      1793
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      32
      1701
    8. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      32
      1492
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      125
      1361
    10. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      30
      1360
    Aihe