DIABEETIKKO TEE TRESSI-TESTI !

Diabeetikon on hyvä tehdä tressi-testi seuraavan menetelmän avulla saadakseen tietää s en hetkisen verensokeri-arvon !

Istu paikallasi ja nosta kasvojesi eteen pahvinen PUUSTISEN rillipäärintakuva.

Jos alkaa oksettamaan ja verenpaineesi nousee olet sokeritautinen piimäleili !
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten teen PIIMÄLEILI-testin --?

Näytänkö itselleni Mattila paksua naamaa ?

Äänestä

hehehehehehehe

Äänestä

Kosse sai Mattilan täältäkin pakenemaan,, ja nyt täyttää siltä , että Varkauden Pallon jääpallojoukkueen vuodelta 1947 siittämä Puustinenkin pakenee ruotsin luoliin KOSSE 111 Päälikköä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


343 kirjoitti:

Diabeetikon on hyvä tehdä tressi-testi seuraavan menetelmän avulla saadakseen tietää s en hetkisen verensokeri-arvon !

Istu paikallasi ja nosta kasvojesi eteen pahvinen PUUSTISEN rillipäärintakuva.

Jos alkaa oksettamaan ja verenpaineesi nousee olet sokeritautinen piimäleili !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu