Pariskuntia on paljon. Eikä miehet ole komeita vaan tavallisen näköisiä aivan kuten naisistakin suurin osa tavallisen näköisiä. Kauniit/komeat ihmiset ovat todella harvassa, rumia pariskuntia on paljon enemmän. Pointtini on että kyllä kaikille pari löytyy kunhan ei ole liian ronkeli. Jos liikaa valkkaa jää ilman!
Katsokaa kadulla käveleviä
Näin_se_vain_on
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Meitä rumia tulee aina olemaan enemmistö. Myös parisuhteissa.
Eikö se mene niin, että mitä vanhemmaksi tullaan, sen kauniimmalta kaikki vastaantulijat näyttävät. Mitä nuorempia itse ollaan, se rumemmilta ja vanhoilta kaikki näyttävät :))
Hyvä kommentti, mutta yhdessä kohtaa olet täysin väärässä.
"Pointtini on että kyllä kaikille pari löytyy kunhan ei ole liian ronkeli"
Kaikille vain ei löydy paria. ei sitten millään. Ei edes eläimillä, jotka eivät tietoisesti valkkaa, vaan toimivat vaistojensa varassa.
Etenkin ätmien kannattaisi panostaa kauneuden sijaan rumuuteen. Kauneus kun on katoavaista, mutta rumuus sen kun lisääntyy.
Niinhän te valkoritarit ja aisurit teette. ;)
Tuo sinä naiskauneuden asiantuntiaja naisesi nätille, niin minä näytän, mihin valkoritari pystyy. ;-)
Ätmi on määritelmä, jonka jokainen tekee itse itselleen. Mutta viilteleehän jotkut itseään ja toiset vetää röökiäkin, joten itseään saa vahingoittaa ja itselleen tehdä haittaa valitsemallaan tavalla.
Naiset sen määrittelyn tekevät antamalla alemman tason miehelle aina pakit.
Minkä näköisiä ovat ns. tavalliset ihmiset? Ainakin omasta mielestäni kadulla on aika paljon kauniin näköisiä pariskuntia
Ei ainakaan Helsingin kaduilla ole kauniita ihmisiä. Koko päivän voi kävellä etkä näe yhtään todella hyvännäköistä naista. Suomalaiset ovat ruma kansa.
Tämä on sinun mielipiteesi, mutta omaan makuuni moni suomalainen nainen on ihan hyvän näköinen. Ei tietenkään mallin näköisiä, mutta ihan silmää miellyttäviä
Mallien kuvat on myös photoshopattuja. Kauniimpia ovat naiset luonnossa.
olishan se kauheata jos ei voisi käyttää sitä rumuuttaan enää tekosyynä sinkkuna olemiseen
Rumalle kuuluu ruma. Mutta rumalle naiselle ei kelpaa ruma mies, koska naiset eivät kannata tasa-arvoa.
Olen tehnyt lukemattomia alotteita kadulla ja netissä eikä naiset ole halunneet koskaan treffeille koska olen alle 170 cm rumamies. Miten voi löytää ketään kun naiset ei edes halua tutustua. Ei minkäänlaista juttelua naiset halua. Kaduilla kulkevat on kyllä paljon paremman näköisiä kuin minä.
Ei poista perusongelmaa. Noista akoista suurin on joka tapauksessa pinnallisia ja ahneita horoja, joille ratkaisee ennen kaikkea raha ja materiaali. Tässä mielessä on ihan sama vaikka en olekaan ulkonäön suhteen kovin ronkeli.
No minä en ole ronkeli pinnallinen ahme horo,vaan suht mukiinmenevän näköinen,nuorempana kauniiksikin usein kehuttu nainen,vaan nyttemmin eronnut,karannut ja yksinhuoltaja,köyhyysrajalla kituuttava mielenterveyskuntoutuja,kiitos ex-mieheni ja uskonlahkolaisten! Että kenelle kelpaa? Joo,voin kertoa,että ei kelpaa kyllä juuri kenellekään...ainakaan täälläpäin:(
Palstan vänkääjien perusteella suomesta löytyy tuhansittain komeita miehiä, kumma vaan ettei heitä liiemmälti missään mäy.
Tämä on aika helposti selitettävissä.
Joko miehellä on rahaa ja statusta, tai kyseessä on aisuri.
Lisään vielä, että nainen yrittää siirtää ulkonäköpaineet ja ikäkriisin miehiin, sillä miehillä niillä ei ole sellaista merkitystä kuin naisilla.
Ei tarvitse olla komea jos on jännämies. Fiksu kunnon mies ei kelpaa, koska naisten mielestä hyvyys on tylsää.
Otetaan tavallinen pariskunta kadulta ja kysytään mitä he ovat joutuneet tekemään sen eteen että ovat päätyneet nykyiseen suhteeseen. Mies on luultavasti tehnyt kaiken työn, lukuisia yrityksiä, itsetunto kovilla, pientä syrjäytymistä...sitten hän on saanut tehtyä vielä yhden yrityksen joka onnistui. Nainen ihmettelee koko kysymystä - eihän siihen mitään tarvinnut tehdä kun kemiat kohtasivat niin kivasti.
Vaikka en nyt ihan täysin samaa mieltä ole, niin nauroin silti ääneen :DDD
Nauru on aika yleinen reaktio tilanteisiin joiden epäoikeudenmukaisuus ymmärretään, mutta joita ei silti koeta niin vääriksi että ne vaatisivat toimenpiteitä.
Eivät kaikki miehet ole ätmejä itsetunto yms. ongelmineen.
Miehet rakastuu silmillä, naiset korvilla/lompakkoaistilla. Eiks tää ole ny jo absoluutista faktaa ?
Setämieskin voi saada oman kansainvälis-heruttelevan teinimorsiamen, jos on stara tai senaattori.
Onhan ne kadun tallaajat taviksennäköisiä mutta eivät rumia. Itse olen ruma ja siksi en saa mitään vastakaikua. Jos ei ole ikinä päässyt edes treffeille niin on aika selvää että on liian ruma.
No jos "tavallisen näköinen" nainen tarkoittaa nykyään pylleröä tai palleroa tai muuten vain hieman pyöreää lähinnä lihaksetonta rasvaläjää niin EI KIITOS.