JYMSKY tosimiesten laji

retkimeloja

JYMSKY tosimiesten peli etenee seuraavasti. Kaksi miestä kerrallaan ottelee toisiaan vastaan (naisilla ei ole tarvittavia pelivälineitä, joten he voivat toimia ainoastaan tuomareina ja pelivälinehuoltajina)

Molemmat pelaajat sijoittavat esim.20e setelin, jotka laitetaan päällekkäin ja molemmat ottavat seteleiden päät huulien väliin.
Toisella kädellä molemmat ottavat kaverin housunkauluksesta tukevan, napakan otteen.

Tuomarin merkin jälkeen otetaan toisella kouralla kaverin palleista tanakasti kiinni ja käydään puristamaan minkä kukin kourallaan pystyy.

Peli ei ymmärrettävistä syistä kestä kovinkaan kauaa. Ja häviäjä on se joka ensiksi irrottaa käden kaverin housunkauluksesta tai huulet setelin päästä. :))) Taattu yleisömenestys esim. pikkujouluissa :))

1

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BenAmy

      jos tämä ei ole extremeä niin ei sitten mikään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      168
      1412
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      755
    Aihe