Etsin suomalaista au pair perhettä

Olisyksiaupairtarjolla

Hei!

Olen 17 vuotta täyttävä tyttö etelä-suomesta ja etsisin au pairin paikkaa suomalaiseen perheeseen ulkomaille. Olen ahkera, luotettava, kärsivällinen, ystävällinen ja innokas oppimaan uutta. En juo, tupakoi tai käytä muitakaan päihteitä.

Lastenhoitokokemusta on jo omasta perheestä pikkusisaruksen osalta ja olen ollut harjoittelussa päiväkodissa. Valmennan myös kaksi kertaa viikossa 8-11v ikäisiä lapsia.

Kotitöitä olen omatoimisesti tottunut tekemään ihan jo nuoresta saakka ja perus kotiruokien valmistaminen onnistuu ongelmitta.

Kielitaitoina vahvimpana tietenkin suomi. Englanti luonnistuu useimmissa perustilanteissa, mutta se ei ole mikään vahvimpia taitojani ;D. Siksi hakisinkin paikkaa perheestä missä ensisijaisesti voisi puhua suomea ja englantia pystyisi käyttämään toissijaisesti (esim.jos perheen vanhemmista toinen ei puhu suomea pystyisin silti keskustelemaan haparoivalla englannilla ;D ). Ja toki yhtenä kielitaitona se kouluruotsi siellä taustalla.

Työt olisin valmis aloittamaan jo huhtikuun alussa, en ihan ensimmäinen päivä mutta ennen kuun puoltaväliä ja lopettelisin joskus elokuun alun jälkeen.

Jos kiinnostuit, laita meilii alle niin otan yhteyttä!

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mieleni harhailee sinussa

        Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
        Tunteet
        11
        2139
      2. Jännitän sinua J mies

        Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
        Ikävä
        118
        1206
      3. Toivotko, että

        hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
        Ikävä
        89
        1185
      4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

        Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
        Ikävä
        51
        993
      5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

        "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
        Maailman menoa
        239
        985
      6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

        Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
        Ikävä
        63
        904
      7. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

        paksulta. 😂 m - n
        Ikävä
        84
        786
      8. Tunneälyä testaamaan!

        Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
        Lesbot
        3
        786
      9. solmussa solmussa

        Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
        Ikävä
        35
        709
      10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

        En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
        Ikävä
        43
        681
      Aihe