Yllättäen mies alkoi epäröimään suhteemme tulevaisuutta vaikka alkuun oli kovinkin vakavissaan. Halusi ns pitää taukoa ja miettiä. Itse en ole perässä roikkuvaa tyyppiä. Sen enmpää en alkanut tivaamaan että miksi jos ei itse vapaasti halua kertoa. Muutaman viikon itkin ja mietin että mitä nyt. Kun kysyin mies sanoi vain ettei osaa nyt sanoa vielä lopettaako suhde kokonaan vai ei. Itselleni ei tällainen jahkaaminen sovi ollenkaan, koska en,voi elää epävarmuudessa. Ilmoitin miehelle että tämä suhde loppui nyt tähän. Tein päätöksen meidän molempien puolesta. Perään on mies laittanut viestejä ja soitellut. En ole vastannut. Tavallaan olin alkuun erittäinkin pettynyt ja surullinen mutta nyt olen pelkästään helpottunut. En halunnut olla vaivaksi , ett olisin alkanut syitä tenttaamaan.
piste jahkaikulle
jdjdjfjdjd
3147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hienoa, että olet päättänyt asian molempien puolesta, jos juuri se toinen eli hän ei sitä osannut tehdä, vaikka halusi luultavasti niin tapahtuvan. Hän ei tainnut ymmärtää sitä ettei toista ihmistä voi pitää varalla odottamassa, jos haluaakin maistella välillä sitä sinkkuelämää ja katsella muita.
Niinpä.Se puhuminen olisi se paras tapa selvitellä asioita,kun nuo miehet sen vaan tajuaisivat!
Teit oikein . On olemassa pelittäjiä jotka haluavat kiihdyttää toista juuri tuolla roikottamisella. Tahtoo sanoa että on näköpiirissä ehkä toinenkin nainen. Nyt kävi niin että ei kiinnostunut se toinen ja sinäkin laitoit loparit.
Niin jää tyhjä koura vaan miehelle. Heheh kerrankin näin.