Törkeä pahoinpitely pasilassa

kaikella-on-rajansa

Perussuomalaisten poliisikansanedustajat Pasilan ryöstöstä: Hyssyttelyn on loputtava

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-poliisikansanedustajat-pasilan-ryostosta-hyssyttelyn-loputtava/

– Videolle kuvattu ryöstö on aivan tyyppiesimerkki syrjäytyneiden somalinuorten tekemästä katuväkivallasta. Tekijöinä on aina 3-4 nuorta, ja uhriksi valikoituu usein noin nelikymppinen mies – sellainen josta katsotaan, että tälle voisi joukolla pärjätä. Tilanne alkaa tupakan pummaamisella, ja jos oikein nöyränä suostuu tarjoamaan, niin hyvässä lykyssä selviää sillä. Mutta jos tupakkaa ei ole tai sitä ei halua antaa, alkaa tulla nyrkkiä ja kenkää, kertoo Packalén.

Somalikansanedustajaehdokas Husu Keskusta kertoi ylpeänä paneelissa:

Me somalit olemme sellaisia että vedämme turpaan kun me vähän suututaan

6

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ollot

      PersuPackalen on paskalen. Poliisina hänen tulee tietää, että rikollinen on rikollinen. Jos persu tekee rikoksen hän on rikollinen ja hänet on tuomittava. Persujen keskuudessa on taatusti suuren luokan veronkiertorikollisia. Ne tulisi muiden mukana saada tuomiolle.
      Somalin tekemä rikos on rikos ja rangaistus tulee saada.

      Kummat ovat pahempia rikollisia, persut vai somalit? Molemmat ovat yhtä pahoja. Rikosta ei tee jokin kansallisuus vaan rikollinen.
      Persut ja SVL:n uusnatsit ovat siitä kieroja että syyllistävät kansallisuuksia rikoksista. Jos näin olisi, persupuolue ja Suomen alkupeärisasukkaat olisivat kaikki syyllisiä.
      Mikälainen tollo rasistialoituksia tekee. SVL:n vai persujen uusnatsi vai molempia.

      • somalit pahempia ... koska viitekehys epätasa-arvoistava väkivaltainen shitlam


    • 7845634534422

      Allekirjoita adressi Rikokseen syyllistyneen ulkomaalaisen karkottaminen osoitteessa https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
      Kannatusilmoituksia on koossa 70 % vaaditusta 50 000:sta, joten paljon lisää tarvitaan, nyt on toiminnan aika!

    • persurikonnakarkotettava

      Perustuslain mukaan maassa asuvia on kohdeltava yhdenvertaisesti. Myös rikollisia on rangaistava saman asteikon mukaan.
      Adressi vaatii käytännössä kaikkien rikollisten karkottamista. Myös perussuomalaisten rikollisten ja heitä on paljon.
      Siis Suomi karkottaisi rikollisensa. Kuka ottaa ne vastaan. Muualla karkotetaan rikollisia ja kun muualle niitä ei oteta, ne tulevat Suomeen. Vaikka salaa.
      Persujen adressi on järjetön. Rikollisia tulee rangaista. Persurikollistenkaan päitä ei tule silittää.

    • Kulttuurierot

      Afrikkalaisten hurjan yliedustuksen raiskausrikoksissa eräs tutkija selittää siten, että afrikkalaisilla on "laajennettu" käsitys seksuaalisuudesta. Selvää lienee myös, että suhtautuminen väkivaltaan eroaa afrikkalaisilla selvästi täkäläisestä.

    • tsare

      Persut taatusti raiskaavat enemmän kuin maahanmuuttajat. Persut tekevät rikoksia moninkertaisen määrän mamuihin nähden. Persuissa on suuria talousrikollisia ja joita mamuissa tuskin on lainkaan. Persut tekevät rasismirikoksia ja hyysäävät joukoissaan väkivaltaisia mamuvihaajia sekä edistää natsilaista rotuoppia.

      Persut tukevat natoa. Nato tekee sodillaan isiksiä, jotka taas synnyttävät sotaa ja lisää pakolaisia. Persut kieltäisivät pakolaisten auttamisen. Sen sijaan persut tukevat varoja aseisiin ja ottaisivat sen pois humanismilta.
      Persujen rikoksilla ei ole äärtä eikä laitaa. Syyttämällä etnisyyttä rikokseksi rikollisen sijaan, persut ovat barbaareja. Halla-aholaiset persut tulisi viedä Boko Haramin alueille mamuiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      142
      3840
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2474
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2128
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      22
      1153
    5. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1072
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      982
    7. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      34
      923
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      906
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      820
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      103
      818
    Aihe