Oletko huono panomies
Munaotus
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tommy Leen kaltaisen kovan luokan panon jälkeen mikään ei enää tunnu miltään, kuin narkomaani joka joutui luopumaan huumeistaan. Sisällään Pamela tietää ettei voi kokea enää koskaan sellaista kiimaa kuin Tommyn kanssa.
Pamelalla on enää kaksi mahdollisuutta: A) Joko hän julistautuu A-seksuaaliksi, tietäen, että se todellisuudessa tarkoittaa tommylee-seksuaalisuutta eli Pamelalla on kyllä seksuaalisuus, mutta vain Tommy Lee kykenee sen herättämään. B) Pamela päättää päivänsä alkoholilla ja unipillereillä Tommy Leen itkien valokuvan äärellä.
Nainen ei välttämättä kuulu aina korkkaajalleen. Mutta naisen sielu kuuluu aina kovanluokan panolle, joka kuin varkain varastaa tuon sielun, eikä mikään enää koskaan tunnu elämässä samalta.
Kerrankin fiksu kommentti täällä! Nainen ei kuulu korkkaajalleen vaan parhaalle panolleen. Hänelle joka räjäytti tajunnan ja sai näkemään enkeleitä. Häntä nainen tulee aina kaipaamaan.
Ikävä kyllä joillekin naisille paras pano on kunnon runkku, siihen mitään miestä tarvita sotkemaan kuvioita.
70-aviovuoden jälkeen, aviomies puhuu rakkaalleen:
Olemme olleet harmonisesti naimisissa70-vuotta, meillä on 5 ihanaa lasta ja 20 lastenlasta. Emme ole koskaan edes pahemmin riidelleen. Kiitos sinulle, että olen saanut elää kanssasi todellisen rakkauden tarinan. Olet ollut sielunkumppanini tällä uskomattomalla yhteisellä matkalla.
Nainen epäröi hetken ennen vastaustaan:
Tuota ystäväiseni, en ole koskaan tainnut kertoa sinulla Jackista, jonka tapasin Titanicilla. Jack on sielunkumppanini, et sinä. Hän vei puolet sielustani mennessään tuona yhtenä iltana, ja siitä lähtien olen elänyt kuin puoliksi sumussa. Se harmonia välillämme oli osaltani vain välinpitämättömyyttä ja intohimon puutetta.
Jack oli kovan luokan pano. Se kiima mitä me tunsimme ei ollut tästä maailmasta. Jack teki minulle asioita, joita en olisi antanut sinun tehdä. En olisi antanut sinun koskea minuun kuten Jack teki. Jack sai minut näkemään enkeleitä kuin kovin huume. Jack sai alapääni valumaan hunajaa ja nektariinia, ja olen aina rakastanut vain Jackia. Sinä kumppanini oli aina vain... korvike.
https://www.youtube.com/watch?v=zmbw8OycJrE