Tampereella ratsastuskouluja?

uusiratsastaja123

Moi!
Olen kesällä muuttamasssa Tampereelle ja haluaisin vähän läheisien tallien nimiä jakokemuksia paikasta,hevosista,opettajasta.
PS. Mieluten maneesitalli:)

4

284

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GoldenChapp

      Hei!
      Itse useita Tampereen talleja kiertäneenä voin suositella Kravin ratsutallia Multisillassa, jos et mitään laatutallia etsi. Opettaja on ammattitaitoinen ja mukava, hevosia löytyy rauhallisista vaativiin, tunnit kehittäviä ja monipuolisia, ja porukka tallilla on aivan mahtava. Tallilta löytyy hieno maneesi (jossa tunnit pääsääntöisesti järjestetään) ja kenttä. Kannattaa käydä kokeilemassa! :)
      http://www.kravinratsutallit.com

    • GoldenChapp

      Ai niin! Lisäksi bussipysäkki reilun kilometrin päässä Kravilta.

    • Miwsuum

      Joo näitähän on monia, horseforte, niihamariding, harmonia talli, herttuala, kravi, ja lisäksi yksityistallit joissa tunnit 5-15€ sekä vuokraus 0-30€ kaikkiallahan ei ole yhtä halpaa. Itse käyn hepomäessä:)

    • Jokuvaa88d

      Niihama Ridingissä on todella kalliit hinnat. Ja hevoset vähän on mitä on. Siellä siis aloittaa uusi omistaja syksyllä. Tästä nykyisestä en tiedä paljoakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe