Nyt puhuu Lubitzin jättänyt pillu
Pilluaantoihän
32<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jos lupitsi olis ollu karski komea mies ei ämmä olis häntä jättänyt. Koska on alemman tason tavis niin on helppo jättää. Toivottavasti ämmä passitetaan linnaan ja nimi tuodaan julki.
voi ei äly hoi älä jätä et sitten kunnioita naista ihmisenä jotain pahasti pielessä maailmassasi
Nainen ei ole mikään pillu
Kyllä on. Miehen näkökulmasta naisen kiinnostavin asia löytyy haarovälistä. Naisen ajatukset ( jos niitä nyt edes on) ei kyllä kiinnosta pätkääkään.
Kaikki miehet eivät ole onneksi samallaisia sikoja kuin sinä
Kyllä ovat, pelimiehet vain esittävät muuta ja sinä uskot. Naisen päässä harvoin mitään järkeviä ajatuksia pyörii, joten eivät ne kiinnosta ketään.
Nainen on ali-ihminen
Kaikki miehet eivät ole yhtä sekaisin kuin sinä
Lubitz se ali-ihminen oli.
"Lentoemäntä kertoo päättäneen suhteensa Lubitziin ymmärrettyään, että tällä on ongelmia. Mary sanookin olleensa peloissaan ja järkyttynyt Lubitzin käytöksestä."
Paska ämmä, kun jätti miehen heti kun selvisi, että tämä on sairas
Itsevarjelu on vahva vietti. Myös miehillä. Jos asia olisi toisinpäin niin aivan varmasti olisi mies lähtenyt karkuun. Miehet eivät kestä naisen sairautta ensinkään.
Lubitzin olis tehnyt temppunsa siitä huolimatta, ei liittynyt naiseen millään lailla vaikka kuinka haluatte laittaa naisen syyksi. Voi teitä surkimuksia, hankkikaa jo elämä.
Naiset eivät kestä sairautta, kuten tämäkin osoitti. Miehet taas jäävät puolisonsa rinnalle, olivat nämä terveitä tai ei (avioerot ovat yksinomaan naisten hakemia, ja vain pieni vähemmistö, ahtaalle ajettuja miehiä joita luultavasti on petetty ja pahoinpidelty suhteessa, hakevat eroa).
Ja tuokin ämmä on todennäköisesti osa- tai kokonaan syyllinen tähän, sillä hän sai tuon epätasapainoisen miehen menemään reunan ylitse.
Olisi reilua että hänet laitettaisi vastuuseen joukkosurmasta. Et voi kieltää, etteikö olisi.
Jep, todennäköisesti tämä nainen vain vahvisti sen, että mies ei kelpaa kenellekään. Oli se viimeinen naula arkkuun. Turha kuitenkaan syyttää tätä lentoemoa ja mikäli hän on vähänkään empatiaan kykenevä, hän todennäköisesti joutuu koko loppu elämänsä muutenkin miettimään, mitä olisi voinut tehdä toisin. Todella rankka juttu sekin ja luultavasti hänelle on jo tarjottukin terapia-apua.
Eksyin tälle palstalle vasta tänään (joskus toki ennenkin käynyt) ja kyllä tämä nuorten miesten katkeruus siitä, että joutuvat olemaan ilman naista suorastaan järkyttää. Enkä itsekään ole ollut koskaan erityisen suosittu naisten keskuudessa, mutta olen jo sen verran vanhempi, että nuoruudessani naisen saaminen oli vaan jotenkin helpompaa. Siis joskus 1980-luvulla. Nykypäivänä saattaisin joutua olemaan täysin ilman "ATM-miehenä" minäkin. Oonhan mä tietenkin aina tiennyt miten vaikeaa se naisen saaminen on, mutta että oikein näin vaikeaa.
Ajat on muuttunu ja naiset on itsenäisempiä ja menevät mielummin kavereittensa kanssa ja pitävät hauskaa. Lasten saamista lykätään lähes keski-ikään ja meno on muutenkin vapaampaa. Siinä on tietenkin hyvät ja huonot puolensa. Ulkomaalainen nainen on monelle suomipojalle jopa selvästi houkuttelevampi vaihtoehto.
Eikä mullakaan ole (enää) naista, joten ymmärrän kyllä yskänne. Ilmankin tulee toimeen, mutta olishan se ihan hyvä, että sais kokemusta siitäkin millaista se muijan kanssa eläminen oikein on. Romanttinen hömppä ja arki ovat ihan eri juttuja, jos taas arvostaa kumppanuutta ja muuta sellasta yhteistä olemista, niin maailman mahtavin juttu!
Sukupuoliroolit on kyllä ihan sekasin. En tiedä sitten onko roolin esittäminenkään aina ihan tervettä, mutta jos tietää mitä tekee, niin ei kai roolissakaan ole mitään ongelmaa. Naisen rooli on olla naisellinen ja miehen miehinen. Niitä voidaan myös sekoittaa, jos halutaan ja sekin voi olla ihan hauskaa.
Lupitsina olisin pudottanu sellaisen koneen jossa se ämmä olis ollu mukana. Ja mielummin kakspaikkaisen ettei viattomia olis tarvinu tappaa.
Olisi jättämisen sijan antanut edes silloin tällöin pillua niin tämä tragedia olisi vältetty, toivottavasti tämät tyttöystävä ymmärtää edes hävetä ja kantaa vastuunsa.
Mies sai pillua mutta tappoi viattomia. Ei yhtälö mene oikein.
Ei saanut enää. Pillu lähti jonkun paskan matkaan
Olihan sillä jopa kaksikin naista. Teorialtasi tippui pohja pois, senkin ennakkoluuloinen sontakasa.
Tästä jää raskas taakka lääkärille ja työnantajalle siinä mielessä, että kynnyksen pitäisi olla matalampi henkilön sairaustietoihin.
Työnantaja yrittää korvata tämän itsemurhan ja murhan rahalla.
Tämä nyt ei ole autopalsta mutta jos kuitenkin,väitetään ostaneen kaksi audia,eikö paikallinen autokauppias keksi muuta tapaa mainostaa audia,ei hän niitä ole ostanut.
Oikea mies olisi juonut tuopin ja tyhjänä lyönyt sen naisen päähän.(toim. huom tinderisankari :( ) Työttömänä lähtenyt kälppimään - naisen huutaessa uutta punaa huulillaan: "Du ich kommen!!!!!"
Mies ei 14 senttimetrin nakilla. Mutta 14 senttiä paksulla kyyyrrrvällä.
Paahtoleipiä sänkyyn kinkulla ja todella reikäisellä emmentaalilla saatana!!!
Naisen sanoin: Olet kuin mielipuoli, eläimellinen, sekopää, renttuni, "Ei Äitiäni", "Ei ystäviäni", Älä koskaan lennä pois!!!, MENE!!!!!!! Älä mene! 8millin kokoinen kostea kohta kuin vanupuikolla merkattu pöksyihini kertoo että olen valmis...Taas.
Huhhuh. Siitäköhän se, ei kai.
Toivottavasti lääkärit ja työnantajat tekevät kaikkensa, ettei hullut pääse lentokoneen ohjaimiin.
Ja naiset pitävät huolta, ettei kukaan moniongelmainen jää ilman pillua
Lubitz oli YKSIN syyllinen tekoon, Se oli Lubitzin - tuon itsekkään paskakasan - valinta, ei kenkään muun.
Lubritz halusi, että kaikki tietävät hänen nimensä ja hänet muistetaan ja nyt se on 100% totta. Koko maailma tietään hänen nimensä ja hänet takuuvarmasti muistetaan sadan vuoden päästäkin. Hän joutui uhraamaan ne 150 ihmistä tullakseen itse supertähdeksi ja jäädäkseen historian kirjoihin.
Helpoin tapa päästä maailmantähdeksi ja historian merkkihenkilöksi on ihmisten tappaminen
Mitäs iloa on olla kuollut tai vankilassa riutuva "maailmantähti"?
Mitä iloa on olla elävä nobody?
Vittu mikä pillu!
Eli tapahtuipa naista kohtaan väkivaltaa, on vika naisessa. Nyt tässä tapauksessa, nainen huomasi lentäjäkumppaninsa sairastuneen mielen ja päätti suhteen. Mies ohjasi täyden lentokoneellisen kuolemaan ja jälleen syy on naisessa, useimpien mielestä.
Pilua tarjoamalla ja/ tai jatkamalla suhdetta, palsta totuudella tätä tilannetta ei olisi tapahtunut.
Palsta totuus siirtää vastuun naisille, oli tilanne millainen tahansa.
Minkä takia lentäjä ei kostanut vain naiselle kun palsta totuuden mukaan vika oli naisen. Vaan murhasi naisia, miehiä ja lapsia?
Osaatteko nähdä alkuunkaan kokonaisuutta ja sitä, kuka ohjasi konetta vapaaehtoisesti itse?
Ketkä kiltit ja kunnolliset palstan miehet, pitävät nyt lentäjää sankarina?
Lentäjä olisi sankari vain siinä tapauksessa jos olisi lentänyt jumbojettinsä seinään niin että se ämmä olis ollut ainoastaan koneessa eikä muita syyttömiä olisi vienyt. Totuus vaan on se että nainen on syyllinen koska jätti miehen vain sentakia kun tämä oli sairas. Netissä on paljon itku tarinoita miehistä jotka ovat jättäneet naisensa tämän sairastuttua ja ovat femakko piireissä haukuttuja sikapaskoja. Ei rakasta jätetä jos tämä sairastuu. Kertoo siitä että tämä nainen ei edes rakastanut lentäjää vaan oli ehkäpä ainoastaan rahallisesta syystä hyvätuloisen perämiehen kanssa. Eniten vituttaa että se ämmä pääsee kuin koira veräjästä. Toivottavasti nimi tulee julki jossain vaiheessa ja hän saa ansaitsemansa vihat niskoilleen.
Kuulutte samaan kastiin niiden ihmisten kanssa jotka ovat lähettäneet tappo uhkauksia ilmailukerholle jossa perämies oli ollut. Ei ihme että ex-tyttöystävä haluaa pysyä nimettömänä. Syy on ainoastaan perämiehen. Jos kykenee tuollaiseen hirmutekoon, täytyy luonteeltaan olla jo pimeä. Ei ihme että ero on tullut. Ukkeli on varmaan ollut narsistinen ja ylimielinen kusipää koko elämänsä.
Lienet pahoissa harhoissasi jos kuulet pillun puhuvan.