Ei ole muutakaan tekemistä lauantai-iltana joten ajattelin kiskaista Saaremaa-lekan naamaan ja lähteä sen jälkeen Varissuon paikalliseen räkälään. Kyllä siellä aina jonkun kanssa juttua riittää, jos ei muusta niin vaikkapa armeijakokemuksista.
Vastaukset 11
https://www.varusteleka.fi/pictures/23775d.jpg
Mitä mieltä olette asuvalinnastani?- souminotlike
Liian hipsteriä tuollainen ironisesti väärinkirjoitettu soumi-paita. Tuolla saattaa saada kyllä pesää Punavuoressa, muttei Varissuolla.
- Sisu-IlmariPS
Kyllä sitä aina tosiaan juttuseuraa saa kun aletaan puhua niistä parhaista nuoruusvuosista eli armeijavuodesta, samalla hauska katsoa jos paikalla on nolostuvia siviilihinttipalvelijoita jotka eivät sitä armeijaa käyneet neitimäisyytensä takia.
- kilttiatm
Ajattelin pääsiäisenä repäistä oikein kunnolla ja mennä syömään ravintolaan. Ei minnekkään pizzeriaan vaan kunnon ravintolaan. Sitten voisin mennä baariin illalla jos löytyy joku hyvä baari missä on hyvä bändi.
- Missi-Turusta
Meneeköhän dark fear yksin baariin. Ei kai sillä muutakaan tekemistä ole.
- Turha_reissu
Naisia ei DarkFear baarista ainakaan saa. Ne kun siellä katsovat, että tuolla sedällä yltää jakaus melkein korvasta korvaan ja epäilemättä on neitsyys tallella.
Minua aina huvittaa, kun joku nainen kertoo elämänsä suurimmaksi saavutukseksi synnyttämisen. Harvoinhan se lapsi jää syntymättä. Samanlaisia elämän supersankareita ovat miehet, jotka ovat hengissä selvinneet lakisääteisestä varusmiespalveluksesta. Respect!
Kyllä se asepalveluksen suorittaminen on kaikkein tärkein asia nuoren miehen elämässä! Kaikki siviilihinttipalveluksen suorittaneet neidit joutavat sodan syttyessä eturintamalle polkemaan jalkaväkimiinoja oikeiden sotilaiden tieltä.
Istun juuri nyt täällä Varissuon paikallisessa räkälässä juttelemassa armeijamuistoja uuden kaverini Peran kanssa. Pera on reservin vänrikki ja oikeasti hieno mies hei. Hänellä on muuten Suomen leijona-vaakuna tatuoituna hänen kaljuun päähänsä.
Voi kunpa meidän Janica löytäisi jonkun hänen kaltaisen mieheksensä eikä menisi naimisiin minkään pullamössöhintin kanssa. Tällä hetkellä hänellä on jotain suhdeviritelmiä sellaisen belgialaistaustaisen moottoripyörämiehen kanssa, täytyy vain toivoa että siitä kehittyisi jotain pysyvää.- Sisu-IlmariPS
Juu kyllä ne miehen parhaat nuoruusvuodet eli tärkein asia elämässä tosiaan on se aseVELVOLLISUUDEN suorittaminen! Huomasitte varmasti että kirjoitin VELVOLLISUUDEN isolla, painottaen sen merkitystä, sivarihinttivalinta sitten onkin oma surullinen lukunsa eikä sitä kukaan oikea mies koskaan valitse, VELVOLLISUUS parhaina nuoruusvuosina menee KAIKEN edelle!
- wweeee
Oliko se saaremaa- pullo litran pullo vai puolikas, ja oliko se 40% vai 80% tavaraa ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 50969
- 95953
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19815- 120764
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t115735Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔36663- 45646
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45610Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke22596- 19596
- 46568
- 38559
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.72548- 33543
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44506- 25502
Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok108500Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka135500- 47495
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7477
