Ei ole muutakaan tekemistä lauantai-iltana joten ajattelin kiskaista Saaremaa-lekan naamaan ja lähteä sen jälkeen Varissuon paikalliseen räkälään. Kyllä siellä aina jonkun kanssa juttua riittää, jos ei muusta niin vaikkapa armeijakokemuksista.
Ajattelin lähteä yksin baariin
11
140
Vastaukset
https://www.varusteleka.fi/pictures/23775d.jpg
Mitä mieltä olette asuvalinnastani?- souminotlike
Liian hipsteriä tuollainen ironisesti väärinkirjoitettu soumi-paita. Tuolla saattaa saada kyllä pesää Punavuoressa, muttei Varissuolla.
- Sisu-IlmariPS
Kyllä sitä aina tosiaan juttuseuraa saa kun aletaan puhua niistä parhaista nuoruusvuosista eli armeijavuodesta, samalla hauska katsoa jos paikalla on nolostuvia siviilihinttipalvelijoita jotka eivät sitä armeijaa käyneet neitimäisyytensä takia.
- kilttiatm
Ajattelin pääsiäisenä repäistä oikein kunnolla ja mennä syömään ravintolaan. Ei minnekkään pizzeriaan vaan kunnon ravintolaan. Sitten voisin mennä baariin illalla jos löytyy joku hyvä baari missä on hyvä bändi.
- Missi-Turusta
Meneeköhän dark fear yksin baariin. Ei kai sillä muutakaan tekemistä ole.
- Turha_reissu
Naisia ei DarkFear baarista ainakaan saa. Ne kun siellä katsovat, että tuolla sedällä yltää jakaus melkein korvasta korvaan ja epäilemättä on neitsyys tallella.
Minua aina huvittaa, kun joku nainen kertoo elämänsä suurimmaksi saavutukseksi synnyttämisen. Harvoinhan se lapsi jää syntymättä. Samanlaisia elämän supersankareita ovat miehet, jotka ovat hengissä selvinneet lakisääteisestä varusmiespalveluksesta. Respect!
Kyllä se asepalveluksen suorittaminen on kaikkein tärkein asia nuoren miehen elämässä! Kaikki siviilihinttipalveluksen suorittaneet neidit joutavat sodan syttyessä eturintamalle polkemaan jalkaväkimiinoja oikeiden sotilaiden tieltä.
Istun juuri nyt täällä Varissuon paikallisessa räkälässä juttelemassa armeijamuistoja uuden kaverini Peran kanssa. Pera on reservin vänrikki ja oikeasti hieno mies hei. Hänellä on muuten Suomen leijona-vaakuna tatuoituna hänen kaljuun päähänsä.
Voi kunpa meidän Janica löytäisi jonkun hänen kaltaisen mieheksensä eikä menisi naimisiin minkään pullamössöhintin kanssa. Tällä hetkellä hänellä on jotain suhdeviritelmiä sellaisen belgialaistaustaisen moottoripyörämiehen kanssa, täytyy vain toivoa että siitä kehittyisi jotain pysyvää.- Sisu-IlmariPS
Juu kyllä ne miehen parhaat nuoruusvuodet eli tärkein asia elämässä tosiaan on se aseVELVOLLISUUDEN suorittaminen! Huomasitte varmasti että kirjoitin VELVOLLISUUDEN isolla, painottaen sen merkitystä, sivarihinttivalinta sitten onkin oma surullinen lukunsa eikä sitä kukaan oikea mies koskaan valitse, VELVOLLISUUS parhaina nuoruusvuosina menee KAIKEN edelle!
- wweeee
Oliko se saaremaa- pullo litran pullo vai puolikas, ja oliko se 40% vai 80% tavaraa ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu771777- 591718
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3401486Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1681419Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671290Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1081269Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä621127- 601109
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin991056Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä57990