Ajattelin lähteä yksin baariin

Ei ole muutakaan tekemistä lauantai-iltana joten ajattelin kiskaista Saaremaa-lekan naamaan ja lähteä sen jälkeen Varissuon paikalliseen räkälään. Kyllä siellä aina jonkun kanssa juttua riittää, jos ei muusta niin vaikkapa armeijakokemuksista.

11

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • souminotlike

        Liian hipsteriä tuollainen ironisesti väärinkirjoitettu soumi-paita. Tuolla saattaa saada kyllä pesää Punavuoressa, muttei Varissuolla.


    • Sisu-IlmariPS

      Kyllä sitä aina tosiaan juttuseuraa saa kun aletaan puhua niistä parhaista nuoruusvuosista eli armeijavuodesta, samalla hauska katsoa jos paikalla on nolostuvia siviilihinttipalvelijoita jotka eivät sitä armeijaa käyneet neitimäisyytensä takia.

    • kilttiatm

      Ajattelin pääsiäisenä repäistä oikein kunnolla ja mennä syömään ravintolaan. Ei minnekkään pizzeriaan vaan kunnon ravintolaan. Sitten voisin mennä baariin illalla jos löytyy joku hyvä baari missä on hyvä bändi.

    • Missi-Turusta

      Meneeköhän dark fear yksin baariin. Ei kai sillä muutakaan tekemistä ole.

      • Turha_reissu

        Naisia ei DarkFear baarista ainakaan saa. Ne kun siellä katsovat, että tuolla sedällä yltää jakaus melkein korvasta korvaan ja epäilemättä on neitsyys tallella.


    • Minua aina huvittaa, kun joku nainen kertoo elämänsä suurimmaksi saavutukseksi synnyttämisen. Harvoinhan se lapsi jää syntymättä. Samanlaisia elämän supersankareita ovat miehet, jotka ovat hengissä selvinneet lakisääteisestä varusmiespalveluksesta. Respect!

      • Kyllä se asepalveluksen suorittaminen on kaikkein tärkein asia nuoren miehen elämässä! Kaikki siviilihinttipalveluksen suorittaneet neidit joutavat sodan syttyessä eturintamalle polkemaan jalkaväkimiinoja oikeiden sotilaiden tieltä.

        Istun juuri nyt täällä Varissuon paikallisessa räkälässä juttelemassa armeijamuistoja uuden kaverini Peran kanssa. Pera on reservin vänrikki ja oikeasti hieno mies hei. Hänellä on muuten Suomen leijona-vaakuna tatuoituna hänen kaljuun päähänsä.

        Voi kunpa meidän Janica löytäisi jonkun hänen kaltaisen mieheksensä eikä menisi naimisiin minkään pullamössöhintin kanssa. Tällä hetkellä hänellä on jotain suhdeviritelmiä sellaisen belgialaistaustaisen moottoripyörämiehen kanssa, täytyy vain toivoa että siitä kehittyisi jotain pysyvää.


      • Sisu-IlmariPS

        Juu kyllä ne miehen parhaat nuoruusvuodet eli tärkein asia elämässä tosiaan on se aseVELVOLLISUUDEN suorittaminen! Huomasitte varmasti että kirjoitin VELVOLLISUUDEN isolla, painottaen sen merkitystä, sivarihinttivalinta sitten onkin oma surullinen lukunsa eikä sitä kukaan oikea mies koskaan valitse, VELVOLLISUUS parhaina nuoruusvuosina menee KAIKEN edelle!


    • wweeee

      Oliko se saaremaa- pullo litran pullo vai puolikas, ja oliko se 40% vai 80% tavaraa ?

      • Litran leka ja 80% tavaraa perkele


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2022
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe