Mihin sinkkutyyppiin lukeudut?
Raasu_
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
"5. Ongelmainen neitsyt
Tämä onneton sielu on jäänyt ihmiskontakteista paitsi ja kärsii ikisinkkuudestaan koko elämänsä. Syvästi romanttinen raasu haaveilee ylimaallisesta rakkaustarinasta koko loppuelämänsä. "
Kuvituksena on oivasti Frankesteinin hirviö. Hyvä valinta. Ätmit on rumia
Ei pidä paikkaansa. Esim. Itse olen ihan komea ja lihaksikas
1. Traumatisoinut raasu
2. Kylmä uraohjus
3. Ujo salavemputtaja
Olen varmaan vähän kaikkea 1,2 ja 3 tyypin sinkkua sisältävä sinkkumies. Muut kuvaukset eivät oikein istuneet minuun.
Nyt olen jo yli vuoden verran nyyhkytellyt kadottamani naisen perään, Toivon yhä että hän vain ilmeistyisi takaisin elämääni, vaikka tiedän etten häntä todennäköisesti enää edes ikinä tule kohtaamaan uudestaan.
Elämässäni on menossa juuri nyt myös se vaihe kun opinnot pitäisi pusertaa loppuun ja työura aloittaa. Olen nyt oman alani töissä jo, mutta kesken olevat opinnot alkavat uhkaavasti jäädä kesken jos en niihin nyt panosta. Joten elämässäni ei ole oikein aikaa edes etsiä seuraa kovinkaan aktiivisesti, uuden suhteen rakentamisesta puhumattakaan.
Ja kolmanneksi en ole koskaan ollut hyvä naisia iskemään. Varmaan baarissa olen juurikin tuolta 3.tyypin kömpelön iskijä joka ei saa edes pusua illan aikana. Tosin en paljoa baareissa käykään. Tuntemattomien kanssa olen myös melko hiljaista sorttia, vaikka työkseni hyvin sosiaalisessa ammatissa olenkin ja osaan kyllä puhua ja olla rohkea, mutta se ei vain konkretisoidu kun pitäisi mennä 20-25v naisia baareissa jututtamaan. Kaikki suhteeni ovatkin alkaneet joko koulusta, töistä tai yhteisten tuttujen kautta sellaisten naisten kanssa jotka ovat minuun ensin muussa kuin deittimielessä tutustuneet.
Ujo salavemputtaja, ilman muuta
Kuinka usein vemputat?
1,3,5,7,9 kuvaa mua eli näiden yhdistelmä
1. Traumatisoinut raasu
Tämä henkilö on ollut pitkään sinkkuna. Ihmiset päättelevät, että reppana on ollut aiemmin huonossa suhteessa jonka aikana on pelästynyt niin paljon, että ei uskalla antautua uuteen ihmissuhteeseen. Tätä rikkinäistä sielua ei kukaan kykene korjaamaan - eikä kukaan uskalla edes yrittää.
2. Kylmä uraohjus
Koska hän ei vedä perskännejä tai harrasta epätoivoisia irtosuhteita jokainen viikonloppu, on sanomattakin selvää, että häntä kiinnostaa elämässä vain ja ainoastaan oma uransa. Jos henkilö pitää vielä itsestään huolta kuntoilemalla, on kyseessä ihan selkeä egoisti ja narsisti. Ei ihme ettei se ketään löydä.
3. Ujo salavemputtaja
Tällä tyypillä eivät perinteisimmät iskutekniikat ole hallussa, joten tästä voidaan päätellä, että henkilöllä on selvästi ongelmia sosiaalisen kanssakäymisen kanssa. Hiljaisella heebolla on varmasti jotain luurankoja kaapissa, tai ainakin hän kädettää harvinaisen ahkerasti netin nautintoja selaten. Ehkä häntä eivät edes ihmiset kiinnosta?
4. Epätoivoinen jakorasia
Parisuhdetilanteeseensa kyllästynyt henkilö hakee aktiivisesti kontaktia radalla ollessaan, joten on sanomattakin selvää, että kyseessä on täysi tyrkky, joka levittää saksensa oikeastaan ihan kelle tahansa. Eihän kukaan puolisoksi ei sellaista halua.
5. Ongelmainen neitsyt
Tämä onneton sielu on jäänyt ihmiskontakteista paitsi ja kärsii ikisinkkuudestaan koko elämänsä. Syvästi romanttinen raasu haaveilee ylimaallisesta rakkaustarinasta koko loppuelämänsä. Valitettavasti valkoisella ratsulla saapuvaa prinssiä ei ole olemassa tai sitten hän on menehtynyt traagisesti.
6. Sitoutumiskammoinen seksiaddikti
Tyyppiä kiinnostaa vain ja ainoastaan helppo seksi sekä päänahkojen metsästys.
Muista jutun kategorioista poiketen tällaiset henkilöt lokeroivat itsensä mielellään tähän slottiin. (Joskus epämieluisa sarjadippaajan maine saattaa kuitenkin tulla täysin pyytämättä.)
7. Reppana söhelö
Jotenkin tämän ihmisen suhteet eivät mene putkeen. Aina välillä hän esittelee ylpeänä jotain hoitoa, mutta pian rakkaus on kadonnut jonnekin. Missä vika, kun heppu ei vaan osaa hommiaan?
8. Epärealistinen nirso
Tällä ihmisellä on kaikesta päätellen aivan liian suuret odotukset ja korkeat standardit, eikä parisuhde tee poikkeusta. Perfektionisti on katsellut liikaa rankasti käsiteltyjä kuvia, ja olettaakin oikeiden ihmisten näyttävän samoilta kuin lehtien kansissa. Ronkelin erot johtuvat vasten kasvoja isketystä totuudesta.
9. Katkeroitunut norsunaama
Tämä tyyppi ei löydä ikinä ketään, koska on niin katkeroitunut maailmalle omasta parisuhdetilanteestaan ja muiden ihmisten kokemasta rakkaudesta. Omat suhteensakin rutisija pilaa varmasti kitinällä.
Naiset kuuluvat yleensä luokkaan "epärealistiset nirsot"
Varmaan tuo 9.
Vihdoinkin itsekritiikkiä! Sulla on vielä toivoa :)
Palstan luuserit kuului siiheen Huo-rittelija kategoriaan.
Ujo salavemputtaja ja ongelmainen neitsyt. Jonkin verran myös epärealistista nirsoa.
Tunnustan itsestäni kohdat 1 ja 2. Pari pitempää (yli 5v) parisuhdetta kaatui yhteensopivuusongelmiin ja näiden traumojen ylipääsemiseksi olen mieluummin harrastanut kuntourheilua kuin se että olisin alkanut rajusti ryyppäämään.
Kun fyysinen kunto on kohdillansa, niin isot ja pienet ongelmat eivät enää tunnu niin pahoilta. Ketutuksen saa purettua hiihtoladulle tai lenkkipolulle....
Traumatisoitunut raasu & reppana söhelö. Näillä meriiteillä ei tosiaan tunnu kiinnostavan/kelpaavan miehille.
Terv. omaperäinen nainen, joka ei vaan löydä kivaa kunnon miestä kumppaniksi. Seksin vonkaajat vain lisäävät traumaa.
Mulle kelpa