Luin jostain, että pidennyksen mahdollistamiseksi omien hiusten tulisi olla n. 10 cm pitkät, jotta niihin saataisiin hyvin kiinnitettyä nämä "lisäkkeet". Mulla on kuitenkin n. 5cm pitkä otsatukka... Toiselta taholta taas kuulin, ettei sillä olisi niinkään väliä. Eli miten asian laita nyt on?
Hiustenpidennyksestä...apuva!
Poison Ivy
2289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos kiinität kuumaliimalla, niin hyvin saa pidennyksen 5cm pituisiin hiuksiin. mutta jos meinaat otsatukkaan laittaa pidennyksen, forget it. pidennystä ei laiteta koko päähän, paitsi jos otat twistit. mut sillonkin fiksuin tapa on punoa.
mä luin ihan ammattilaisten sivuilta niin, että hiustenpidennys (kuituletit) voi tehdä 5 cm:n pituisiinkin hiuksiin...itse otan ensi viikolla ja kampaaja sanoi, että onnistuu mun etuhiuksiinkin, jotka ovat n. 5-7 cm... et silleen..