Miksei DarkFearia haastatella tässä ohjelmassa?

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

DarkFear kyllä sopisi tonne ohjelmaan hyvin, sillä hänhän on kehitysvammainen ja aspergerin syndroomaa sairastava ätmipaskaluuseri. Kuulemma DarkFear asuu kehitysvammaisten tukisäätiön vuokrayksiössä, jossa hänen henkilökohtainen avustaja käy kerran viikossa kylvettämässä hänet. Pitkään siellä kävi myös syöttäjä, mutta nyt kehitysvammainen neitsytsetä on oppinut syömään itsenäisesti, tosin vain sormia käyttäen. En yhtään ihmettele, että hänen vanhempansa (naapurini) eivät jaksaneet huolehtia DarkFearista vaan lähettivät hänet Lahdesta Helsingin kautta Turkuun. Kyllä minuakin hävettäisi jos kotonani asuisi kehitysvammainen 40 ikävuotta lähestyvä HARDCORE-ÄTMI.

Äänestä
  • Todella mukava kuulla vaihteeksi asiallisia kommentteja tällä palstalla, sä kun Kerttu selvästi olet DarkFearin vanhempien naapuri ja joutunut ihan omakätisesti todistamaan surkean hc-ätmin matkaa neitsyt-setyyteen! Se onkin muuten ainoa matka jonka DarkFear on tehnyt, mutta aivan kuten kaikista muistakin hänen matkoistaan jotka eivät kyllä toteutuneet, tästäkin ajatellaan erityisen paljon negatiivista. DarkFearilla ei kuuleman mukaan ole passia eikä lupaa mennä yksin edes ulos leikkimään parhaita nuoruusvuosia?

    Äänestä

  • Kotiseudunmies kirjoitti:

    Todella mukava kuulla vaihteeksi asiallisia kommentteja tällä palstalla, sä kun Kerttu selvästi olet DarkFearin vanhempien naapuri ja joutunut ihan omakätisesti todistamaan surkean hc-ätmin matkaa neitsyt-setyyteen! Se onkin muuten ainoa matka jonka DarkFear on tehnyt, mutta aivan kuten kaikista muistakin hänen matkoistaan jotka eivät kyllä toteutuneet, tästäkin ajatellaan erityisen paljon negatiivista. DarkFearilla ei kuuleman mukaan ole passia eikä lupaa mennä yksin edes ulos leikkimään parhaita nuoruusvuosia?

    Muistatkos kun kerran perussuomalaisten nuorisoliiton kokouksesta tullessamme puhuimme pillunsaannista ja vastaan käveli negatiivisia ajatuksia pelkäävä hc-atm DarkFear, kyllä neitsyt-sedän alahuuli väpätti!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nihhhhhhhh kirjoitti:

http://areena.yle.fi/tv/2656394?ref=leiki-ark

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu