Missä se perus tavismies luuraa

tavishukassa

Kävin treffisivuja selaamassa etsiskellessäni sitä tavismiestä. Miten siellä melkeen kaikilla helsinkiläisillä oli profiilissa tekstiä "urheilen paljon", "elämä muutenkin kiireinen" jne. Ja kuvat usein muskelikuvia tai poseerauskuvia. Missä se turvallinen ei niin paljon kavereita omaava ja ei niin urheilua harrastava kotielämääkin arvostava tyyppi lymyää. Kertokaa mulle!

11

76

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikkapa täällä. Urheilua en harrasta, mutta kuntoilen säännöllisesti.

      • tavishukassa

        Vaikutat kyllä justiin sellaselta tavikselta jota metsästän (tavis ei nyt ole loukkaus vaan kohteliaisuus). Kiva kun sentään joku uskaltaa olla rehti oma itsensä ilman filmaamista.


    • Onneayritykseen

      Tarkoitatko taviksella normaalia miestä joka hyväksyy pyöreän naisen?

      • tavishukassa

        Sori en oo pyöree ja oon normaalin näkönenkin vielä. Tarkoitan normaalia miestä joka ei käy kokoajan salilla tai juokse riennoissa. Hiljaisempi yksilö joka arvostaa myös rauhallisuutta ja jolle elämä ei ole suorittamista ja statuksen hakua ja kulissin ylläpitoa. Jotenkin tuolla treffisivuilla ehdoton karkote on jos mies kehuu olevansa hyvän näköinen tai komea ja jos kuvana on joku paidaton rantaleijjona tai "yritän olla cool" kuva.


      • Onneayritykseen
        tavishukassa kirjoitti:

        Sori en oo pyöree ja oon normaalin näkönenkin vielä. Tarkoitan normaalia miestä joka ei käy kokoajan salilla tai juokse riennoissa. Hiljaisempi yksilö joka arvostaa myös rauhallisuutta ja jolle elämä ei ole suorittamista ja statuksen hakua ja kulissin ylläpitoa. Jotenkin tuolla treffisivuilla ehdoton karkote on jos mies kehuu olevansa hyvän näköinen tai komea ja jos kuvana on joku paidaton rantaleijjona tai "yritän olla cool" kuva.

        Kyllä meitä aika paljon tuolla jossain pyörii.
        Nettideitissä en enää koska se on täynnä pissiliisoja jotka nimenomaan hakevat vain noita nimenomaisen mukaisia miehiä tai sitten itse nauttivat juoksusista (myös yöjuoksuista) ja etsivät suorittajaa.
        Omat tavisnaiset jotka tapasin tutoa kautta olivat yleensä pyöreitä ja odottivat että meis tuo heidän elämäänsä vipinää ja muuttaa siis tylsän taviselämän joksikin muuksi koska heillä itsellään ei ollut oikeastaan tarjota mitään pyöreytensä lisäksi. Olin yleensä niissä tilanteissa myös lopulta itsekkin ihan huuli pyöreänä.


    • Mietis nyt, missä ne vois olla? Olisko kotona vaimon vieressä?

      • Näin_on

        Osuit naulan kantaan....


    • tavismies35

      Oon tavis. Salilla käyn mutta en paljon muuta tee. Kotona olen aika paljon

    • diipadaapaaa

      No mistäs niitä tavallisia naisia sitten löytää? Itse olen tavallinen nuori työssä käyvä mies, mullon "kotisali" missä nostan rautaa 3-5h viikossa ja viihdyn kotona. En ole erityisen timmissä kunnossa mutta lihasta toki on kertynyt. En tykkää käydä missään, enää en edes juo tai käy baareissa kun sieltä ei löydy muita kun näitä pissaliisoja eikä edes nappaa yhden yön jutut. Tinderiä kokeilin ja muutamien kanssa kirjoittelin, mutta ketään kaltaistani en löytänyt. Tuntuu että pitää olla aina menossa, harrastuksia vähintään muutama ja täydellinen ulkonäkö. Ketään ei tunnu kiinnostavan normaali arki. En edes ymmärrä mitä elämää se semmoinen on, että töiden jälkeen pitää ehtiä käymään kymmenessä eri paikassa ja tekemään koko ajan jotain.
      No joo, eipä tää munkaan arki mitään hääppöistä ole. Ei mulla muuta ole kun työ, sali ja netissä roikkuminen. Viikonloput kokkailen ja käyn sukuloimassa. Olis se kyllä mahtavaa jos löytyisi se oikea, ei sitä aina jaksa tai halua olla yksin.

    • uusiovanhapoika

      Joo... Laitoin minäkin deitti-ilmoituksen. Pari siiderivalasta pyysi puheaikaa ja muuan käännöskoneella tehty teksti: Hei rakas laita 200e ja pian olen luonasi ja meillä ihana yhdessä. Tavallinen tavis, kiva nainen joka on oma itsensä on niinkuin VR miehen hiki. Tiedän jossain olevan, mutta toivotonta löytää. Tavismies, joka ei välitä pintaliidosta eikä kalja illoista taitaa olla ok mies. (ohi katsovat, ohi kulkevat)

      • isotavis

        mä oon niin tavis, että en ole enää. niin paljon olen...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      780
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      72
      599
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      49
      590
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe