Parhaat farkut tai muut housut skeittaukseen?

freeballerboy

Kysymys teille muille pojille jotka skeittaatte: mitkä on teidän kokemusten mukaan parhaat tai ennen kaikkea kestävimmät farkut? Mä käytän aika halpis farkkuja (esim. hennesiltä ostettuja) ja kiinnostas tietää et onks skeittaukseen vähän paremmin suunnitellut tietyt farkut oikeesti yhtään sen kestävämpiä? Vai onks halpis farkut ihan yhtä hyvät?

Tai käytätteks jotain muun tyylisiä housuja? Onks kukaan skedenny tuulihousuissa? Mä käytän joskus muuten tuulihousuja mut kyse on siitä et kehtaaks niissä mennä skeittaa :D :D

Kiitos vinkeistä jo etukäteen!

5

253

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dd69

      Ite käytän chinoja ja farkkuja perus hm laatu toimii ja seppälä näin lapsille (minulle) eikä maksa paljoo joku20-30€

      • freeballerboy

        Joo mä käytän kans välillä chino housuja. Ne on varsin miellyttävät sen jälkeen kun on paljon käyttäny farkkuja. Eikä oo tähän asti ollu kestävyyden suhteen ongelmia vaikka on jokseenkin halpis tavaraa. Paitsi et kesäl ne saattaa haalistua auringosta joten sillon farkut on paremmat.


      • freeballerboy

        Oikeestaan ihan paras puoli on et chinoja pystyy hyvin käyttää ilman boksereita. Toimii hyvin kun alla ei oo mitään myös siis skeittauksessa. Toki farkuissakin mut chinoot on kyl mielyttävämmät jos ei käytä alkkareita (ite en käytä, enkä myöskään farkkujen alla).


    • freeballerboy

      Oisko jollain kokemusta farkuista jotka suunniteltu just skeittaukseen ja et miten ne on erityisesti paremmat? Mä oon käyttäny ihan perus aika edullisia farkkuja tai chino housuja mut kiinnostais tietää onks muidenkin mielestä ne sillei riittävän toimivat vai kantsiiko panostaa mahdollisesti parempiin?

    • freeballerboy

      Onks muita jotka jättää alkkarit pois farkkujen alta kun menee skeittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      141
      1765
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1668
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1420
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1305
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      210
      1167
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1113
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1093
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      968
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      898
    Aihe