Kaipaisin joitakin virkistäviä vinkkejä, miten viettää 1-vuotispäivää oman kullan kanssa. Miten itse olette vuosipäiviänne juhlistaneet?
Vinkkejä 1-vuotispäivän viettoon
InHe@ven
5654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
meidän 1 vuotispäivää vietettiin laivalla, koska olimme siellä myös tavanneet. Nyt jo kohta tulee 2v täyteen ja taas ollaan laivalle menossa.
Toi otsikko siksi, että poikaystäväni kans suunniteltiin kauheesti mitä vuosipäivänä tehdään ja kaikki meni loppujen lopuks täysin mönkään. Päivä meni kuikutellessa eikä kultani edes noteerannu mitenkään koko päivää...kyllä siinä vähän tyhmältä tuntui monien lahjojen kanssa, kun ei toiselta saanut edes suukkoa. Oon edelleenkin katkera. Okei, mut pointti oli se, ettei kauheesti kannata suunnitella tai maalailla pilvilinnoja...ehkä voi syömään mennä tai tehä jotain pientä.
Toi oli hyvä vinkki tehdä jotain pientä. Aikoinaan tuli silloin käytyä syömässä. Se oli ihan jees. Ehkä sitä viiden vuoden jälkeen sopii jo juhlia kunnolla...;)
Meillä oli niin kamala kiire 1-vuotispäivänä (tenttiin lukua ym.) niin päätettiin suosiolla siirtää "juhlistamista" parin päivän päähän.
Käytiin sitten vähän herkuttelemassa Rossossa ja palattiin minun kämpälle, jonne poikaystäväni jäi sitten yöksi. Siinä illalla istuskeltiin sitten kynttilöitten valossa (kuulostaa ehkä yliromanttiselta :D tykkään siis ihan muutenkin poltella kynttilöitä..) ja annettiin toisillemme pienet lahjat. Kateltiin telkkua ja oltiin vaan :) Semmoinen oli se 1-vuotispäivä..oikein kiva :)
Me vietettiin se krapulassa itsenäisyyspäiväjuhlan jälkeen vuosi sitten - toivotettiin toisillemme punkassa hyvät vuosipäivät, halattiin ja moiskautettiin kunnon pusu. Ei kai se sen enempää tarvitse...olen vähän sillä kannalla, että jos sinä nimenomaisena päivänä yhtäkkiä extempore tulee mieleen tehdä jotain erikoista, niin sitten mikäs siinä. Etukäteissuunnitelmat kun tahtovat tuommoisten kanssa aina mennä mönkään. Toinen suunnittelee, toinen ei edes muista jne. Löysin rantein, siis...