Veet karvanpoisto voide selkäkarvoille?

selkäkarvaolento

Joo eli mut on kirottu selkäkarvoilla ja haluaisin ne helposti ja näppärästi pois. Tähän asti olen vedellyt höylällä, mutta siinä menee ikä ja terveys koittaessa saada kaikkia pois.

Onko siis kukaan testannut Veet karvanpoistovoidetta selkäkarvoille? Ohjeessa ei kiellätä selkää, mutta ei myöskään sanota että sitä sinne voisi laittaa.

2

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna-olla

      Anna selkäkarvojesi olla. Ymmärrän toki, että ne Sinua itseäsi kiusaavat, mutta ei niitä kukaan ihmettele, jos sitä pelkäät. Toiset miehet nyt vain ovat karvaisempia kuin toiset. Kyllä monella muullakin miehellä niitä löytyy. Ja kun menet Välimeren alueelle ja olet uimarannalla, niin löytyy kymmeniä selkäkarvaisia miehiä, niin nuoria kuin vanhojakin. Kun pakolaisvyöry tulee nyky-Suomeen, niin selkäkarvaisia tulee runsaasti lisää ja vuosien saatossa maailmaan saatetut poikalapset jatkavat perinnettä

    • Anonyymi

      Sama ongelma mulla ja tulin vastausta etsimään. Ootko kokeillut vielä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe