Sipilän Väyrysen linja

Ei mitään häpyä panna Paula Lehtomäki suu supussa puheenjohtajaksi Venäjäryssä- Suomi seuraan. Tuo Sipilän lammasmainen olemus ruokkii valtaamaan Suomen. Väyrynen on aina ollut Venäjän kansalainen. Tästä tulee Nato vaalit. Kemin kommunistitkin haluaa Natoon . Putinko on fasisti tekojensa tähden.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo se Lehtomäki on tuleva ulkoministeri. Putin ei tykkää Brysselin Ollista. Väyrynen menisi Sipilä ei hyväksy. Sisäpiiritietoja.

Äänestä
  • Kepulla on pakka sekaisin, Väyrynen Eu vastainen, Rehn Eu myönteinen.
    Sipilä ei osaa sanoa mistään mitään.
    Vanhanen ja Konna Juhantalo tulossa "pelastamaan" kepua ????
    Pakka sekoittuu entistä enemmän.

    Äänestä

Tulee työttömille, eläkeläisille ja muille pienituloisille kovat ajat jos keskustasta tulee pääministeripuolue. Käy semmoinen leikkuri, verojen nosto ja kaikkien tukien ja eläkkeiden jäädytys, että heikoimmat kuolee viluun ja nälkään.
Kokoomuskin parempi vaihtoehto, mutta onneksi he eivät haluakkaan voittaa näitä vaaleja. Eduskuntatalon rempan takia tilat on ihan perseestä ja eihän hienohelma Stubbia saa Sibelius-Akatemian konserttisalin ahtaisiin tiloihin millään.
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/241167-eduskuntatalon-remontti-ajaa-kansanedustajat-ahtaalle-taysistunnot-kevaalla
Stubbillahan on sitäpaitsi se viime EU-vaalien eu-parlamentti paikka siellä Brysselissä. Hätähän tuuraa siellä Pertti Sarvamaa, joten heti eduskuntavaalien jälkeen hän ilmoittaa lähtevänsä sinne Brysseliin (toivottavasti)
Ei häntä kiinosta tällainen tuulipuku kansa, joten antakaamme äänet PerusSuomalaisille. He vielä jotenki ajattelevat tavallista raavasta kansalaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhempilehtori kirjoitti:

Ei mitään häpyä panna Paula Lehtomäki suu supussa puheenjohtajaksi Venäjäryssä- Suomi seuraan. Tuo Sipilän lammasmainen olemus ruokkii valtaamaan Suomen. Väyrynen on aina ollut Venäjän kansalainen. Tästä tulee Nato vaalit. Kemin kommunistitkin haluaa Natoon . Putinko on fasisti tekojensa tähden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu