Sipilän Väyrysen linja

vanhempilehtori

Ei mitään häpyä panna Paula Lehtomäki suu supussa puheenjohtajaksi Venäjäryssä- Suomi seuraan. Tuo Sipilän lammasmainen olemus ruokkii valtaamaan Suomen. Väyrynen on aina ollut Venäjän kansalainen. Tästä tulee Nato vaalit. Kemin kommunistitkin haluaa Natoon . Putinko on fasisti tekojensa tähden.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuotohögnääs

      Joo se Lehtomäki on tuleva ulkoministeri. Putin ei tykkää Brysselin Ollista. Väyrynen menisi Sipilä ei hyväksy. Sisäpiiritietoja.

      • kukamikäken

        Kepulla on pakka sekaisin, Väyrynen Eu vastainen, Rehn Eu myönteinen.
        Sipilä ei osaa sanoa mistään mitään.
        Vanhanen ja Konna Juhantalo tulossa "pelastamaan" kepua ????
        Pakka sekoittuu entistä enemmän.


    • Tulee työttömille, eläkeläisille ja muille pienituloisille kovat ajat jos keskustasta tulee pääministeripuolue. Käy semmoinen leikkuri, verojen nosto ja kaikkien tukien ja eläkkeiden jäädytys, että heikoimmat kuolee viluun ja nälkään.
      Kokoomuskin parempi vaihtoehto, mutta onneksi he eivät haluakkaan voittaa näitä vaaleja. Eduskuntatalon rempan takia tilat on ihan perseestä ja eihän hienohelma Stubbia saa Sibelius-Akatemian konserttisalin ahtaisiin tiloihin millään.
      http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/241167-eduskuntatalon-remontti-ajaa-kansanedustajat-ahtaalle-taysistunnot-kevaalla
      Stubbillahan on sitäpaitsi se viime EU-vaalien eu-parlamentti paikka siellä Brysselissä. Hätähän tuuraa siellä Pertti Sarvamaa, joten heti eduskuntavaalien jälkeen hän ilmoittaa lähtevänsä sinne Brysseliin (toivottavasti)
      Ei häntä kiinosta tällainen tuulipuku kansa, joten antakaamme äänet PerusSuomalaisille. He vielä jotenki ajattelevat tavallista raavasta kansalaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      270
      2282
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1001
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      960
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      42
      854
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      677
    Aihe