Hei!
Olen 20 vuotias tyttö ja olen lähdössä nyt kesällä 2015 au pairiksi Brisbanen suunnalle. Olisi kivaa löytää muita suomalaisia tyttöjä, jotka ovat myös tulossa au pairiksi samalle suunnalle. :)
Kesällä Australiaan au pairiksi lähtevät!
10
71
Vastaukset
- NIH11
SÄ MEET SINNE TÖIHIN ETKÄ SEURUSTELEMAAN!
- annikaelisabet1
Jos et satu tietämään niin au pairit eivät tee 24/7 töitä ja kun on vapaa-aikaa esim. kaikki viikoloput niin ehkä haluaisi lähteä ''seurustelemaan'' sen sijaan, että kököttäisi yksin kotona.
- iddda
Nimenomaan!! ja miks kaikki luulee että ne perheet on jotain kamalia!:D keräsin itse pari kesää sitten rahat kasaan ja lähdin kielimatkalle californiaan ja oli niin onni että ei menty asuntolaan vaan perheeseen koska ne raahas meitä ympäri californiaa käytiin surffaamassa ja erilaisilla leiripaikoilla yms mitä ei ikimaailmassa olisi tapahtunut jos siellä yksin jossain asuisi
- Toivottavastiitsekkin
Hei, olen aika varmasti lähdössä loppukesästä samalle suunnalle! Ootko minnepäin Brisbanea menossa ja minkä ikäisiä lapsia?
- annikaelisabet1
Hei, mä oon menossa ainakin aluksi sellaseen paikkaan kun Bribie Island ja se on jonkun tunnin matkan päässä Brisbanen keskustasta. Lapset on 2v ja 5v. Ootko itse vielä löytänyt sopivaa perhettä?
- vertsi
Moikka!
Itse olen 21-vuotias ja lähdössä Brisbaneen myös kesällä (kesä-heinäkuun vaihteessa). Olisi tosiaankin mukava jutella esimerkiksi sähköpostitse ja jakaa vinkkejä, suunnitelmia ja kokemuksia jne. Itsellä perhe varmistui juuri viikko sitten ja nyt odotan kesää innolla. :D
Laita ihmeessä sähköpostia tänne päin: [email protected] - vertsi
Heippa taas! Siis s.postini on [email protected]. Muistin väärin. :)
- aupparijee
Moikka!
Mäkin oon menossa Brisbanen suunnalle! Perhe varmistui noin viikko sitten, lähtö viikolla 30 (heinäkuun puolessa välissä) ja vähän hirvittää ehdinkö hoitaa kaikki asiat siihen mennessä :D Passin jouduin uusimaan eli lennotkin saan hommattua vasta viikon päästä kun se tulee. Mulle voi laittaa s-postia [email protected]
Ois kiva höpötellä näin etukäteen ja sit vaikka siellä paikan päälläkin treffata :) Moi, kysyisin mistä olet löytänyt perheen Australiasta ?
- aupparijee
vladapilli,
en tiedä kenelle sun kysymys oli, mut mä tosiaan ainakin löysin omani ihan au pair world -sivustolta. Sinne saa rekisteröityä ilmaiseksi ja perheitä on ympäri maailmaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk572081Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901425Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621265Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll681217- 1151105
- 67936
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72909Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j65864Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise9822Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍73795