oon pitkään miettinyt näitä kohottamaan löysää leuan alusta seka poskipäitä. en löydä täältä kokemuksia naista ,tietaako kukaan toimiiko mesolangat oikeast vai meneeko rahani hukkaan?
The Lookilla mesolangat tarjouksessa -50% ???
whiteAngel
15182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä täälätä löytyy paljonkin kokemuksia mesolangoista kun osaa vain hakea. Suurin osa taitaa olla kuitenkin negatiivista. Jos toimisivat niin kyllä näitä ihmelankoja saisi joka klinikalta.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13485630
Minä oon ottanut niitä joskus Lookissa kulmiani kohottamaan, olin kyllä tulokseen tyytyväinen. Hommakin on kivutonta, vaikka hurjalta näyttää kuvissa :)
Mä otin kulmien kohotukseen ja paljon parempi kuin botoksi
Ei mesolangoilla pysty tekemään kohotusta. Teknisesti täysin mahdotonta! Niillä pystyy lähinnä vaikuttamaan ihon aineenvaihduntaan. Kyseessä on kuitenkin toimenpide joka voi aiheuttaa pahaa arpeutumista. Lääkärit eivät tämän takia näitä laita.
Mesolankoja myydään netissä 0.5-1 $ kappale. Eli ompa järkyttävän hintaista!!!!
Mulla mesolangat laitettiin vuosi sitten lookilla. Iho muuttui todella paljon kimmoisammaksi ja paremmaksi hoidetulta alueelta. Otsa poskipäät.. Pieni toimenpide mielestäni hyvään lopputulokseen.. Haluaisin myös testata mesolankojen vaikutusta muualla kehossa.. Vatsanalueeni kaipaisi silotusta ja kimmoisuutta.. Enkä halua lähteä rasvaimuunkaan toistaiseksi..
No kyllähän ppystyy mesolangoilla kohottaan kulmat, mulle tehtiin se lookissa. Suvi Pitkänen sanoi et hänelle on myöäs kuulema tehty.
No huhhuh, se tuskin on meriitti, että Suvi Pitkäsellä on kulmat nousseet mesolangoilla. Sillä on myös kamalat huulet kun nakkimakkarat, eikä sekään ole mikään ilo silmälle.
Mesolangat on todella toimiva ratkaisu ihon laadun parantamiseen, leuan heltan häivyttämiseen, kulmien kohottamiseen ja piirteiden paranteluun. The Look on kuitenkin NÄISSÄKIN ylihinnoitellut itsensä, muualta saa huomattavasti halvemmalla. Puhumattakaan ettei The Lookissa ole ammattitaitoista väkeä. Lankoja ja muita hoitoja tekee itse Pitkänen, jolla ei ole ammattitaitoa tähän alaan. Tälläisissä hoidoissa kannattaa ehdottomasti kääntyä ammattilaisen puoleen.
Kannattaa varoa paikkaa, jossa ei ole minkäänlaista koulutettua henkilökuntaa. Ja yritysjohto vankilassa.
Mun leikkaus meni pieleen ja Lookiin on vaikea saada yhteyttä. Miten mä saan rahat takaisin?
Mun hamsterit sai kyytiä Lookissa kuukausi sitten, ilme huamattavasti parempi!
Mainos! The Lookissa saa kyytiä vain lompakko. Pysykää kaukana tuosta rosvoliikkeestä.
Hyvä idea, kyllä nyt tällä naamalla kehtais vaikka mainosmalliks mennäki. Onkohan muuten kuinka rahakasta hommaa. Josko vaikka innostuis.
Heh, vieläkö kiinnostaa?