Miehet kohtelevat prostituoituja kuin rättejä

Sääliksikäy

32

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitäsaamitätilaa

      Mitenkä sitä paskahuoraa muka pitäisi kohdella? Kuten isäni aikanaan opetti: Lada ei ole auto, eikä huora ihminen.

      • mullaonBMW

        ....ja Ladan hinnalla ei saa Mersua!


      • siirappia

        Huorakin kyllä on ihminen, vai oletko alkanut viljellä jotain Hitelriltä omaksuttuja rotuoppeja.


      • bvhjythjhghhggh

        On ladassa enemmän autoa kuin jossain nykymuovihärpäkkeessä.


      • vässykkäkylläkulta
        bvhjythjhghhggh kirjoitti:

        On ladassa enemmän autoa kuin jossain nykymuovihärpäkkeessä.

        Annatko anteeksi, että en tiennyt loukkaavani sinua, kun halvensin Ladaa?

        Aina ei voi tietää, mistä sanasta joku mielensäpahoittaa, vaikka tosi asia kuitenkin on, ettei sen hinnalla Mersua saa.

        Yritän ottaa opiksi, etten kenenkään "varpaille" astu, eikä tarvitsisi kenenkään mieltänsä pahoittaa.

        Seurauksena on tosin se, että minusta tulee "vässykkä" ja "kyllä, kulta" mies, josta ei ne naiset kuulemma ollenkaan tykkää, taas sitä ollaan sekaisin, kun ei tiedä mitä vaaditaan ja milloinkin, yksi hyvä ystävä nainen tosin sanoi minulle kerran "ei ne naiset aina oikein itsekään tiedä mitä haluavat" ja tämä on vielä totta.

        Aika huonot kortit on jaettu puolin ja toisin, mutta niillä on varmastikin sitten pärjättävä.

        (ei koske varmattikkaan kaikkia naisia, mutta näköjään osaa kyllä)


      • HeiHalooHei

        "Huora ei ole ihminen". Kiihotusta kansanryhmää vastaan! Nettipoliisi?!?


      • HeiHalooHei kirjoitti:

        "Huora ei ole ihminen". Kiihotusta kansanryhmää vastaan! Nettipoliisi?!?

        @HeiHalooHei

        Ei pitäisi edes kommentoida, mutta en mielestäni käyttäydy sopimattomasti, vaikka kommentoinkin oman mielipiteen. (menee kyllä hirmu vaikeaksi nämä jutut, kun ei tiedä kohta enää mitä saa tehdä ja mitä ei, ettei aleta uhkaamaan kaulimella ja padalla)

        Eli itse en taida enää tietää mikä tuo sana on, kun ennen yhdistin tuon ihmiseen, jonka käytös on mielestäni paheksuttavaa ja moraalitonta, eli tälläinen olisi sopinut palkkiota vastaan seksiä tarjoavalle miehelle tai naiselle.

        Nyt tänään paljastui tai ainakin näin tulkitsin, ettei sanaa saisi käyttää ihmisestä, jolloin en tiedä silloin, voiko tuo sinun väitteesi pitää paikkaansa?

        Sekaisin tässä nyt menee, mutta täyttä selvyyttä ei itsellä ainakaan ole. :(

        Olisiko sitten oikea sana tuolle käytökselle "prostituoitu", jos puhutaan ihmisestä, niin kuin tuossa ketjun aloituksessa sanotaan

        Linkki:http://keskustelu.suomi24.fi/t/13546128


      • Jokainenonarvokas

        Olet hirviö!


    • voinoitahörhöjä

      jaahas Rendic vaikutti olevan jälleen yksi tyypillinen hihhulijeesustelija joka oikoi mutkat suoriksi yleistämällä yhden semikeharimaan huonot olot kaikkiin maihin, myös Suomeen..ei näin, ei näin

    • "Hän vaatii ihmisiä lopettamaan pornon katselun"
      "Perheeseen kuuluu neljä lasta ja aviomies"

      Se mikä minua ihmetyttää noissa "kristiillisen vakaumuksen omaavissa" ihmisissä:

      Se, että itse ei koskaan pidättäydytä seksistä.
      Uskonnollisen ihmisen olisi itse ensin ryhdyttävä selibaattiin ennen kuin alkaa vaatia muita lopettamaan pornon katsomista. Oma esimerkki ensin.

      Ei parisuhdeseksi sen "sivistyneempää" ole kuin maksullinenkaan seksi. Seksiä se on kaikki. Se että avioliitto olisi jotenkin "pyhä" asia, on paskapuhetta.

      • vala.lupaus.vala

        "Se että avioliitto olisi jotenkin "pyhä" asia, on paskapuhetta."

        Se on sinun mielipiteesi, enkä tarkoita, "pyhällä" varsinaisesti mitää fanaattisen uskonnollista pyhää, vaan avioliittoon kuuluvaa valaa.

        Suurimmalle osalle sekin tuntuu olevan pelkkää "paskapuhetta", mutta kun itse olen epänormaali sitten varmaan, niin itselle vala on "pyhä", koskee se vala sitten mitä vain, valahan on aina lupaus jostain ja koska itselle on aika vaikea rikkoa lupauksia, niin "summasummaarum" -----> olen liemessä tässä maailmassa, missä saat kärsiä jos näin toimit, ei voi mitään tasan ei käy onnen lahjat............nykypäivän onneen kun tarvitsisi ihan muita ominaisuuksia, ainakin helppoon sellaiseen, ihmettelen vain toisinaan miksi "luontoäiti" voikin olla joskus noin julma, että laitta liikaa sellaisia ominaisuuksia ihmiseen, mitä oikeasti, siis ihan oikeasti kukaan ei arvosta, on se "luontoäiti" vaan sellainen pieni jekkumaakari... =DDD


    • IHMISARVO

      He ovat ihmisiä siinä missä me jokainen olemme. Käyttäytykää samoinkuin teitä kohdellaan kaupassa!Suurin osa pakonsanelemana!

    • rups
      • Kyllä. Uurteet on voimakkaat.


    • kevlarvest

      ilmiselvä satutarinoihin hurahtanut uskovainen telaketjufemmarifriikki

    • 234232

      Eka kommentti tuolla tiivistää jutun hyvin: "Pia Rendicillä on ollut rankka lapsuus, ja Kyproksella prostituoituja kohdellaan huonosti. Tästä syystä hän haluaa että Suomessa kielletään seksikauppa ja lopetetaan pornon katselu. Yhden ihmisen traumojen takia on taas tehty tällainen turha rummutusjuttu."

    • ryppis

      Mulla on ainakin ihan nätti tiskirätti. Tylsää kun se tippuu joskus lavuaariin. Yritän pestä aina välillä muutenkin katsoa vähän perään. Huonomminkin voisi mennä!

    • ReiluPeli

      Tässä tapauksessa tavallaan kyllä ihan reilu peli. Niinkuin (kiihko)kristityillä yleensä. Vastustetaan pornoa, prostituutiota jne. Mutta vastustetaan myös yhdenillan juttuja, villiä sinkkuelämää jne. Enemmän rasauttaa rusinat pullasta -ajattelu, missä varsinkin "vapaamieliset" kunnostautuvat. Eli yhdenillanjutut OK, villi sinkkuelämä OK jnejne. ATM:lle ei kummallakaan ajattelutavalla heru mitään mutta vähemmän vituttaa kuulla tätä uskovaisten suusta tietäen että heillä nyt vaan on sellainen suhtautuminen.

    • maksava_asiakas

      Antakaa stten ns normaalit naiset sitä pillua ja pittäkää kroppanne sellaisessa kunnossa että teitä ylipäänsä halua nussia.

      • 1512

        Pupuliini, kukaan ei halua nussia sinua.


      • tsekitonparhaita
        1512 kirjoitti:

        Pupuliini, kukaan ei halua nussia sinua.

        Paitsi maksulliset.


    • NaisetSuosivatPsykoja

      Minä olen herkkä neitsytmies enkä edes uskaltaisi käydä prostitoidulla. Mutta tietenkään en naisille kelpaa. Nainen haluaa tosimiehen, jonka rohkeus riittää prostitoidulla käyntiin kuin vesilasin juontiin, ja psykopaattinen luonne auttaa vielä prostitoidun rättinä pitämiseen. Herkkä mies on aivan liian nössö tuollaiseen, eikä siksi herätä naisessa seksuaalista himoa. Monet naisethan nimenomaan kiihottuvat raiskausfantasioista tuollaisen tosimiehen käsittelyssä. Eipä ihme jokaikisellä kohtaamallani psykopaatilla on aina ollut nainen.

    • vhju55ggg

      Yksi kaverinainen myy palveluitaan silloin tällöin ja taitavat ostajat olla pääasiassa jonkinlaisia reppanoita.

    • Mies32veee

      Ihmiskaupan uhria nussiva maksava paska ali-ihminen pitäisikin ampua.

      Mutta ei pornoani ei.

      Hmh

      • Femakkohiljaa

        Mikä ihmiskauppa? Ei sitä ainakaan Suomessa ole. Kyllä kaikki horot tänne on ihan vapaaehtoisesti tulleet pilluuaan myymään


      • Mies32veee

        Tule tänne varissuolle ja kerro että panit vapaaehtoisesti jotain jota pidetään siellä kämpässä sisällä. Niin hakkaan sut tyyliin tajuttomaksi ja kuoliaaksi ennenkuin ehdit kissaa sanoa. Vitun ali-ihminen!


    • utopiaako

      Totuushan on että kiimaanhan se kaikki perustuu, haluamiseen ja haluamattomuuteen. Kaikki saa ja kaikilta saa mutta kaikki ei saa kaikilta.

    • "Väitän, että vapaaehtoista prostituutiota ei juuri ole. Ehkä nainen tietää, mihin hän ryhtyy, mutta kukaan ei kysy, mikä syy sen taustalla on. Miksi hänellä ei ole muita vaihtoehtoja?"

      Käsittämätöntä paskatekstiä. Ihan omasta tahdostaan Suomessa esimerkiksi opiskelijanaiset seksiä myyvät. Heille on vaihtoehtoina mennä opintojen ohessa vaikka kaupan kassalle töihin tai siivoamaan. Myös opintolainaa voi ottaa. Mutta kun pitää saada helposti rahaa, paljon ja verottomana, niin ihan vapaaehtoisesti seksiä myyvät.

      • 412124

        Voisi myös väittää että kukaan ei vapaaehtoisesti tai kutsumuksesta mene kaupan kassalle tai siivoamaan töihin, joten pitäisikö ko. ammatit kriminalisoida?


      • 412124 kirjoitti:

        Voisi myös väittää että kukaan ei vapaaehtoisesti tai kutsumuksesta mene kaupan kassalle tai siivoamaan töihin, joten pitäisikö ko. ammatit kriminalisoida?

        Samalla periaatteella kyllä. Kukaan tuskin sellaista väittää, koska kaupan kassan ja siivoojan työt ovat ihan yhtä vähän pakollisia kenellekään Suomessa kuin prostituoidun hommat.


      • Tuon Rendicin kaltaisissa ihmisissä onkin ärsyttävää juuri se, että heidän mielestään vain avioliitto ja "normaali" parisuhde pitäisi olla sallittu -siis asia jonka he itse ovat saavuttaneet.

        Kun sitten niiden ihmisten, jotka eivät saa ketään, ei saisi heidän mielestään edes ajatella seksiä, ei saisi katsoa pornoa.
        Helppohan sitä naimisissa olevan naisen on laukoa paskaa.

        Niinkuin toisessa viestissä jo totesin, oikean uskovaisen pitäisi minusta olla selibaatissa itse ensin ennenkuin alkaa arvostella muita heidän seksuaalisista haluistaan.


    • Huoraeioleihminen

      Kun nainen alkaa yleisesti jaella pillureikäänsä menettää hän ihmisarvonsa. Niin se on ollut aina ja niin se tulee aina olemaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      96
      2666
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      198
      1021
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      62
      845
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      787
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      59
      682
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      18
      581
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      555
    8. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      41
      555
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      505
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      504
    Aihe