Oon kateellinen niille joilla komea mies

voii

Itselläni on ruma mies. Itse olen ihan nätti kasvoista mutta miestä ei voi komeaksi sanoa. Ei käy parturissa, olen siitä huomauttanut, ei osta itse vaatteita vaan pitää firman tyhmiä mainos t-paitoja. Siis ihan kuin olisin menninkäisen kanssa. Lapsia meillä on kaksi mutta nyt en enempää haluaisi vaikka lapsista pidänkin. Jotenkin vaan masentaa ja masennusta onkin ollut jo vuosia.
Lisäksi miehellä pitkät työmatkatkin ja tulee kotiin vasta 19 jälkeen. tekee ylitöitäkin mistä ei saa rahaa tai vapaita. Työ vain vaatii.
Puhuminen ei auta ilman riitelyä ja pariterapiaan ei ole suostunut koskaan. itse olen käynyt mutta ei siitä hyötyä ole yksin käydä.
On ihan ok isä lapsille tai ainakin pelaa tietokonetta tai pleikkaa heidän kanssaan. Muuta ei sitten tee. Ei koskaan ole ollut lasten kanssa ulkona puistossa ym, paitsi joskus minun kanssani ja silloinkin valitti.
Kotitöitä tekee kun sanoo mitä pitää tehdä ja suostuttelee, muuten kylläei itsenäisesti tee mitään.
Tästä on itse eri mieltä ja sanoo että kun sairastuin niin hän on tehnyt enempi kotitöitä.
Olen ihan loppu mutta erokin pelottaa ja se pettymys kun kaikki tietää miten väärin olen miehen valinut ja säälii minua. Enkä tiedä onnistusiko meiltä edes ystävyys eron jälkeen.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Komiaaaaa

      jospa minä, adonis kävisin sua hoitelemassa välillä, niin voisit ehkä jaksaa sen rumiluksen kanssa paremmin??

    • Rumanainen40

      Minulla on ihan hyvännäköinen mies, ja itse taas olen ruma. Kiva jos joku on kateellinen, olen kyllä kateutta huomannut ja täytyy sanoa että nautin siiä. 8) Onpahan jotain kompensoimassa rumaa naamaani. Mieheni tienaa kivasti, mutta ei silti tee ylipitkiä päiviä. Itselleni riittää hyvin vähäinen työskentely, saan nauttia paljosta vapaa-ajasta. Mies tekee kyllä osansa kotitöistä, ellei jopa tavallaan enemmänkin kuin minä. Lapsia meillä on kolme, kaikki onneksi tulleet enemmän isäänsä ulkonäössä kuin minuun. Ei siis valittamista! Kateellisia minulle ollaan hyvästä miehestä, upeista lapsista ja siitä että voin elellä mukavasti ilman puurtamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe