Haluaisin kuulla mielipiteen, mikä mekko on hienoin ? http://www.bubbleroom.fi/fi/vaatteet/naiset/chiara-forthi/valmistujaismekot/natalia-mekko-kerma Tuo on yksi vaihtoehdoissa joko valkoisena tai pinkkinä. Mitä kokemuksia on Bubbleroom sivustosta? http://nelly.com/fi/vaatteita-naisille/vaatteet/juhlamekot/elise-ryan-555/chiffon-skater-dress-555304-286/
Mekko päättäjäisiin
4
1470
Vastaukset
- 4685
Nellyn mekko ainakin on vähemmän "Kattokaa mun tissejä, miten ne on kivasti tyrkyllä"-mekko. Molemmat mekot sinällään ovat ihan kivoja, mutta se on sitten toinen juttu, minkä kuvan antavat kantajastaan.
- JupsJupsss
Tuo ensimmäinen on kivempi :) Toka on vähän hassun näkönen noitte hihojen kanssa. Mut valitse se kumpi on enemmän omaan mielees.
- rippit
Koululla päättäjäiset ovat arvokas tilaisuus, ei bilejuhla. Jos puku on kovin avonainen, olkaimeton ja hihaton, on tilaisuudessa syytä olla kevyt huivi, bolero, pikkujakku tms. Myös valokuvassa on kauniimpi, kun on ylävartalolla jotain kangasta eikä pelkää kalpeaa ihoa. Illan riennoissa voi sitten olla kevyemmin, jos tarkenee.
Ennen mekon hankintaa, kannattaisi ottaa valokuva ja katsoa miten istuu sivulta, rintojen kohdalta jne. alitettavan moni laihakin ”pursuilee” olkaimettomissa puvuissa. Ja hyvä alusasu alle. Body tai shapewar –paita on pelkkiä liivejä parempi juhlamekon alle. - mekott
http://nelly.com/fi/vaatteita-naisille/vaatteet/juhlamekot/nly-trend-917/short-dreamy-dress-917560-14/ onko kellään kokemusta, millanen vetoketju mekossa? Mahtuuko hyvin päälle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195453
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2762206- 921783
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401220Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411197Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531126- 501119
- 1141108
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.871074