Haluaisin kuulla mielipiteen, mikä mekko on hienoin ? http://www.bubbleroom.fi/fi/vaatteet/naiset/chiara-forthi/valmistujaismekot/natalia-mekko-kerma Tuo on yksi vaihtoehdoissa joko valkoisena tai pinkkinä. Mitä kokemuksia on Bubbleroom sivustosta? http://nelly.com/fi/vaatteita-naisille/vaatteet/juhlamekot/elise-ryan-555/chiffon-skater-dress-555304-286/
Mekko päättäjäisiin
Apuvas
41482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nellyn mekko ainakin on vähemmän "Kattokaa mun tissejä, miten ne on kivasti tyrkyllä"-mekko. Molemmat mekot sinällään ovat ihan kivoja, mutta se on sitten toinen juttu, minkä kuvan antavat kantajastaan.
Tuo ensimmäinen on kivempi :) Toka on vähän hassun näkönen noitte hihojen kanssa. Mut valitse se kumpi on enemmän omaan mielees.
Koululla päättäjäiset ovat arvokas tilaisuus, ei bilejuhla. Jos puku on kovin avonainen, olkaimeton ja hihaton, on tilaisuudessa syytä olla kevyt huivi, bolero, pikkujakku tms. Myös valokuvassa on kauniimpi, kun on ylävartalolla jotain kangasta eikä pelkää kalpeaa ihoa. Illan riennoissa voi sitten olla kevyemmin, jos tarkenee.
Ennen mekon hankintaa, kannattaisi ottaa valokuva ja katsoa miten istuu sivulta, rintojen kohdalta jne. alitettavan moni laihakin ”pursuilee” olkaimettomissa puvuissa. Ja hyvä alusasu alle. Body tai shapewar –paita on pelkkiä liivejä parempi juhlamekon alle.
http://nelly.com/fi/vaatteita-naisille/vaatteet/juhlamekot/nly-trend-917/short-dreamy-dress-917560-14/ onko kellään kokemusta, millanen vetoketju mekossa? Mahtuuko hyvin päälle?