Tässä äänestyksessä äänesi voi ratkaista
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/04/07/mika-suomen-paras-rannikkokaupunki-aanesta-suosikkiasi
Mitalisija lähellä, Kemi
12
67
Vastaukset
- matkailurules
http://yle.fi/uutiset/uurastus_palkittiin_-_kemi_vuoden_2014_vierasvenesatama/7074961
Siis Kemi Jaa ha! Sitä ollaan sieltä fb-kemi sivuilta rantauduttu tänne toitottaan tätä äänestystä.
Älkää huoliko todellisen ratkaisun tekee ne aidot purjehtijat jotka niitä palveluja käyttää.
Voin salaisuutena kertoa, että on olemassa se oikea äänestyssivustokin tätä asiaa varten ja tällä ½7 äänestyksellä ei ole mitään tekemistä sen oikean vierasvenesatama äänestyksen kanssa.
Mutta voittehan tietenkin kannustaa ½7-tv ohjelmaa klikkaamalla äänestystä.
PS:
Kumma ettei kukaan ole vielä korjannut asiaa siellä Kemin fb-sivulla?- plus.plus
Kemin mitalisija olisi ihan kohdallaan.
- PikkuPurtilo
Nautic ja Vene lehdissä asiasta parenpaa tietoo.
- nimim-erkki
Vierasvenesatamajuttu on eri asia kuin tämä äänestys. jossa äänestetään rannikon helmeä. Äänestäkää nyt, mitalisijoille pääsy on mahdollista.
- Soutamalla
Koskahan vierasveneiltä aletaa periä todelliset kustannujset? Järjetöntä tukea veneilijöitä, jotka pvat suunnilleen omavaraisia kulkijoita
- gssdfhdf
Perinteistä Kemiläistä itsetunnon nostatusta. Kun ei missään oikein pärjätä, niin äänestetään tällaisissa äänestyksissä useaan kertaan.
- Perinne.ttä
"Perinteistä Kemiläistä itsetunnon nostatusta..."
Piste torniolaiselle, joka kirjoitti Kemiläisen isolla alkukirjaimella!
- ensitavoite
Ei ole muka Vaasan voittanutta? Kyllä pian on, kymmenesosista kiinni.
- phyhyi
Tornio on in. Kuka Kemiä nyt äänestää hah vasemmistolainen velkapesä..........
- Bhuaahahaa
phyhyi kirjoitti:
Tornio on in. Kuka Kemiä nyt äänestää hah vasemmistolainen velkapesä..........
Et sitte käyny äänestyssivulla, kun et tiedä tilannetta Tornio 1.1% Bhuaa ha haa!
- Hbauhabha
Bhuaahahaa kirjoitti:
Et sitte käyny äänestyssivulla, kun et tiedä tilannetta Tornio 1.1% Bhuaa ha haa!
Kemi oli neljänneksiparas, tornio oli niin kaukana etten jaksanut laskea sinne saakka.
Torniolaiset eivät edes itse pidä kuntaansa hyvänä (toisin kuin kemiläiset).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1278259Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567453SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195646Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en904598Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1384580Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104142Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p152954Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132690