jos on alle 180cm pitkä.
Ei kannata mennä töihin
ädmi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eikä jos on hylkiö. Miksihän käyn töissä? Pakkohan se on, kun olisin vielä pahempi hylkiö jos menisin huollosta leipäni hakemaan.
No kyllä töissä sentään kannattaa käydä että on varaa juoda viinaa joka päivä, ostaa tietokonepelejä ja muutenkin ätmeillä. Mutta mitään muuta ei tosiaan kannata alle 180-senttisenä miehenä tehdä.
Kumma juttu, että tuolla eduskunnassakin on noita alle 170 cm pituisiakin kansanedustajia. Kas kun heitä ei ole dissattu pituuden takia. Miten on mahdollista, että ovat vaimonkin löytäneet?
Naureskelen aina töisse alle 180-senttisille miehille kun heillä naama on muiden perseiden tasolla. Mitä ne siellä töissä edes tekevät, kun eivät ole kasvaneet vielä yli päiväkotimitoista. :DD
Töihin nyt ei kannata mennä missään tapauksessa ja kannattaa myös kiertää kaukaa kaikki akat, jotka vaativat mieheltä työssäkäyntiä/työnhakua. Se on selvä merkki siitä, että tällainen nainen haluaa suhteeseen rahan ja materiaalin takia.
Kenen kuvittelet maksavan lusmuilusi, jos enemmän ihmisiä jäisi työttömäksi vapaaehtoisesti?
Ihmis-suhteet nähtävästi työnantajan kortilla. Mitä kaikkea herkkua saammekaan kun vaan teemme työtä. Seurustelu-suhteita ja autoja. Muut ihmis-suhteet koulutuksen varassa(ko). Muut perustellusti syrjäytetty.
Ei kannata ei. Työhaastattelussa mitataan ensimmäisenä ja sen jälken ilmoitetaan radioissa ja televisiossa miehen pituus ja sitten kaikki nauravat jos on alle 180 cm. Koko maailma!
Ei kyse ole siitä, että kannattaako. Eihän kukaan ota töihin alle 180 senttistä miestä.
Multakin on joka haastattelussa kysytty pituus. Olen 179,9 cm ja se ei valitettavasti riitä työnhakuun. :(
Olen pettynyt yhteiskuntaan.
Pitääkö pituus mainita CV:ssä ja mittaako työnantajat haastattelussa?
Pakko käydä töissä, et saa maksettuun ton auton pois 4 vuodessa.
Ei kannata mennä työhön josta maksetaan nettona alle 2000 euroa kuukaudessa. Sellaiset työt sopivat ainoastaan 16-vuotiaille kesätöiksi.
No ei todellakaan aikuisen kannata tolla palkalla. Mutta sitä en ymmärrä mitä hyötyä on olla 180cm pitkä, kun itse en ole koskaan työssä huomannut haittaa siitä, että olen alle 170cm.
Nimenomaan silloin kannattaakin. Paitsi, että fyrkka antaa itseluottamusta niin naiset on persoja rahan perään. Jos sulla on asunto ja rahaa niin olet homo jos olet ilman naista.
Toinen vaihtoehto on Helvetin Viisas Mies! =D
Kokemuksesta puhun ja tää on jo niin nähty, mitä nää on.