ILMAINEN LIIKUNTARYHMÄ JYVÄSKYLÄSSÄ!
Eli tein jo ryhmän facebookiin nimellä "Ylipainoisten liikuntaryhmä Jyväskylä (ilmainen)". Tarkoituksena kasata joukko ylipainon kanssa kamppailevia liikkumaan yhdessä ILMAISEKSI. Ryhmä kokoontuisi kerran viikossa sovittuun aikaan ja joka viikko vastuu/vapaa valinta olisi mahdollisesti yhdellä meistä. Näin saataisiin monipuolista,vaihtelevaa ja demokraattista ;). Ihan kuinka porukka haluaisi päättää :)
Idea ryhmästä lähti siitä,että olen pitkään etsinyt kaveria/kavereita laihduttamaan, mutta vertaisryhmät ovat niin kalliita :/ Ja tykkäsiin, että kaikki liikkujat saisivat nauttia liikkumisesta yhdessä! Ottakaan ihmeessä yhteyttä joko minuun (Heli Ijäs) tai liittykää ryhmään Facebookissa :)
Jyväskylässä ILMAINEN liikuntakerho ylipainoisille
3
134
Vastaukset
Mahtavaa! On todella hyvä ja antelias ajatus:)
Sinunlaisiasi "tulisieluja" tarvitaan ja samalla
teet hyvän työn ajattelematta paljonko kykenet
hyötymään näkemästäsi läskistä.
Toivon menestystä, kannustusta terveydenhoidollenne!
Mutta minulla kun on ihana kylätie järven rannalla,
ihan ilmaiseksi! En halua ketään hönkymään niskaani!
Haluan välillä pysähtyä vetämään henkeä ja ihailemaan
luontoa ja vetämään muutaman vedon kumivälinein.
Kevyitä pitää taskussa ja puun runkoon kietaistuna saa
useampia liikkeitä - ihan ilmaiseksi!
Pidemmällä matkalla hölkätessä voi ottaa pienen repun,
vesipullon, jonkin tyynyn pahasen, niin voi vetää maassa
tai penkillä pienet vatsa-ponnistelut ähkien-puhkien.
Toisaalta olisi turvallisempaa liikkua seurassa, mutta se
menee taas kilpailuksi, vertailuksi toisiin, ei itseensä.
En jaksa sen hitaimman ja nopeimman mukana.
Ihanaa, kun saa kuunnella omaa kehoa lintujen säestäessä
ja ponnistella vaihdellen, tilanteen mukaan.
Kaikilla tosin ei ole samaa vapauden mahdollisuutta
tai kaunista luontoa, vaan saavat tyytyä kuntosaleihin.
Tämä selitys tuli yksinäiseltä sudelta;)- helij_
Kiitos! :) Jotkut tykkäävät tosiaan itsekseen liikkua, mutta jotkut,kuten minä, kaipaan ryhmässä liikkumista :)
Meillä olisi todennäköisesti salikin tarvittaessa käytössä, jossa voitaisiin pelailla esimerkiksi koripalloa tai tehdä kuntopiiriä tms. :)
Tsemppiä ja hyvää jatkoa sinulle Itameren-tytär! :) Hei,"helij", terveydestään vastuullisesti huolehtiva!
Sinulla on kyky ja halu yhteistyöhön -KADEHDIN SITÄ!
Itse olen "yksinäinen susi", jolle inspiraatio sataa hiljaisuudessa.
Annan "työn opettaa" itseäni hetkessä - oli se liikunta tai ompelu.
Mistähän tuo sanonta "yksinäinen susi", kun
susi on mitä sosiaalisin ja vastuullisin olento....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061