Mies kertoilee muista naisista,friend zone vai?

pitäisiköpaeta

Tilanne on siis se, että tutustuin mieheen jo pari kuukautta takaperin kuntosalilla(mies lähestyi) ja vaihdettiin numeroita. Ehdotusta tapaamiseen ei tullut kuitenkaan miehen puolelta kuin vasta muutaman viikon päästä vaikka viestejä vaihdettiin jo ennen sitä. Kieltäydyin silloin, koska oli muuta menoa.
Sen jälkeen viestitelty satunnaisesti jomman kumman aloitteesta. Vasta nyt pääsiäisenä tavattiin, kun mies lähestyi viestillä. Aluksi piti mennä muutamalle, mutta homma vaihtui siihen, että mies kutsui itsensä luokseni. Ja vilpittömästi ajattelin, että juodaan parit ja lähdetään sitten johonkin. No toisin kävi. Päädyttiin harrastamaan seksiä luonani ja mies lähti.

Laittoi viestiä sitä seuraavana päivänä ja ehdotti tapaamista samalle illalle. Suostuin ja käytiin yksillä ja juteltiin useampi tunti. Ei mitään fyysistä loppuhalausta lukuunottamatta. Juteltiin deittailusta ja oltiin molemmat samaa mieltä, että on deittailtava useampia samaan aikaan, jotta tietää, mitä haluaa eikä vain tyydy mihinkään.
Tästä muutaman päivän päästä löysin hänet Tinderistä ja mätsättiin. Juteltiin siellä niitä näitä. Mies kertoi, että hänellä lauantaina deitit jonkun "kissan" kanssa. Naureskeli perään, että voin tulla sabotoimaan.

Lauantaina mies laittoi viestiä deittien jälkeen(myöhään illalla), että oli kamalat deitit ja tämä nainen oli ollut aivan jäässä. Tekstailtiin taas ja mies vihjaili sen suuntaista, että seksiä haluaisi. Totesin kuitenkin meneväni nukkumaan, kun aamulla töitä.

Tämän jälkeen tekstailua jomman kumman aloitteesta, mutta hänen aloitteensa olivat "yössä tänään?" tms tyylisiä myöhään illalla laitettuja. Ja vastaaminen viesteihini kestää vuorokauden, vaikka mies on lukenut ne. Olen monesti jo olettanut ettei hän vastaa enää, niin sitten päivän päästä tuleekin vastaus.
Ja maanantaina viestittely meni kiihkeäksi, mies ehdotti tapaamista sille illalle(taas myöhään illasta). Kieltäydyin, kun töitä. Ehdotin seuraavaa päivää, hän vastasi, että katsotaan. Nähtiin tiistaina ja harrastettiin taas seksiä luonani. Ja TAAS mies kertoili muista naisista minulle ja kyseli minulta, onko tinderistä löytynyt mitään. Hän esitteli oikein tinderistä kaikki, kenen kanssa tässä välissä käynyt deiteillä yms. Myös puhelinluettelostaan esitteli naisiaan ja kertoi taustoja.

Yrittääkö mies tällä kaikella kertoa, että olen hänelle "kaveri, jota voi välillä panna"?
En ole aiemmin näin paljon naisjutuillaan kehuskelevaan mieheen. Pidän hänestä ja tulemme juttuun, mutta alkaa tuntumaan, ettei hän kunnioita minua lainkaan. Tämä juttu muistuttaa minua menneistä ja huomaan olevani jälleen tällaisessa tilanteessa. Pitäisikö vain äkkiä juosta karkuun ennenkuin rikon itseni jälleen?

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

        Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
        Maailman menoa
        13
        1693
      2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        138
        1686
      3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

        Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
        Maailman menoa
        264
        1235
      4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

        Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
        Kaste
        422
        1088
      5. Mies profiloin sinut

        Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
        Ikävä
        210
        1066
      6. Salainen kastekoulutus

        Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
        Kaste
        285
        955
      7. Mitä haluaisit

        Tehdä kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        129
        949
      8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

        Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
        Suomalaiset julkkikset
        3
        897
      9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

        Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
        Ähtäri
        49
        878
      10. Känsäkoura ja hotelli

        Tietoa kuka ostanut?
        Kuhmo
        10
        875
      Aihe