Kesäloman pitäminen

Teen kahta osa-aikaista työtä (yhteensä 90h) ja saan PAM:lta soviteltua päivärahaa. Minulla on oikeus kesälomaan töiden puolesta. Mutta mitä sanoo liitto? Voinko pitää loman? Vai pitääkö minun olla töissä ja ottaa rahana? Jolloin tulot olisivat niin paljon etten saisi siltä ajalta liiton rahaa.
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Liitto varmaankin osaisi vastata. Eikö osa-aikaduuneista makseta vuosilomat aina ulos......

Äänestä

Tämä kysymys on tullut väärään paikkaa kun tämä on Suomi24 eikä PAM

Äänestä

Ja Suomi24:llä kohta "ammattiliitot". Luulisi täälläkin olevan jonkun joka vastaavassa tilanteessa. Olin kai sitten hölmö kun kuvittelin täältä löytäväni asiaan tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miinaliina22 kirjoitti:

Teen kahta osa-aikaista työtä (yhteensä 90h) ja saan PAM:lta soviteltua päivärahaa. Minulla on oikeus kesälomaan töiden puolesta. Mutta mitä sanoo liitto? Voinko pitää loman? Vai pitääkö minun olla töissä ja ottaa rahana? Jolloin tulot olisivat niin paljon etten saisi siltä ajalta liiton rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu