Tätä on kestänyt nyt jo melkein vuoden... Ei ole auttanut suora jopa ilkeätkään viestit, ei suoraan sanominen, ei mikään!!! MIten kukaan voi tehdä niin että julistaa rakkauttaan muttei saa päätöstä tehtyä??
Avovaimo on saanut jo muutaman viestin, että tapailee toista mutta yhdessä ovat edelleen. Minä en vaan enää jaksa tällaista, miten saan hänet elämästäni pois???
Avovaimo on saanut jo muutaman viestin, että tapailee toista mutta yhdessä ovat edelleen. Minä en vaan enää jaksa tällaista, miten saan hänet elämästäni pois???
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä se on helppoa, lopeta yhteydenpito omalta osaltasi, niin eiköhän koko homma kuivu käsiin lopulta. Ja ihan turha on toivoa, että varattu jättäisi puolisonsa, jos ei ole asian suhteen tehnyt mitään tähänkään asti.
Komppaan edellistä, lopetat yhteydenpidon, kokonaan!! Poistat kaiken mikä liittyy varattuun, puhnumeron, viestit, mailit, somesta jne.
Ja jos kerrankin hairahdut jotain vastaamaan vaikka viestiin, pommitus alkaa uudelleen. Joten jos oikeasti haluat tästä eroon ja jatkaa omaa elämääsi, deletoi mies elämästäsi! Vaikka aluksi tuntuisi pahalta niin kyllä se siitä!