Hoikkuus kiinnostaa massoja, siitä ei ole epäilystäkään. Entä kiinnostaako ihmisiä tulla hoikaksi henkisyyden ja tärkkelyksen avulla? Ei välttämättä. Juuri siinä ongelma onkin! Moni kamppailee painonsa kanssa vuodesta toiseen, koska mikään yksittäinen dieetti harvoin tuo PYSYVIÄ tuloksia. Kaikki hokevat, että pitäisi tehdä se kovin kammoksuttu elämäntapamuutos. Miten sellaisesta voisi innostua?
Kutsun sinut lukemaan kahta luettua juttusarjaani, jotka ovat Henkisyydellä hoikaksi ja Tärkkelyksellä terveeksi ja timmiksi. Tule haastamaan näkemyksesi vähähiilihydraattisten dieettien toimivuudesta ja oppimaan kasapäin uutta samalla kun olosi paranee ja kevenee kuin itsestään!
https://mielekasmiellekartta.wordpress.com/2015/04/05/ruokavalio-kuntoon-pelatyilla-hiilihydraateilla/
https://mielekasmiellekartta.wordpress.com/2015/04/21/uusi-21-osainen-postaussarja-henkisyydella-hoikaksi/
https://mielekasmiellekartta.wordpress.com/2015/04/28/tarkkelyksella-terveeksi-ja-timmiksi-osa-1-miksi-tarkkelys/
Henkisyydellä hoikaksi ja tärkkelyksellä timmiksi!
4
109
Vastaukset
- nelli67
Tosi hyviä tekstejä, kiitos näistä!! Seuraamaan jään :)
- vähänpyöreä
Onpa mielenkiintoista asiaa ja ihan toista kuin mitä itse olen oppinut. Vaikealta tuntuu luopua juustosta, rasvasta ja kaikista lihoista mutta pitäisi varmasti silti. Alkaa olemaan aika selvää että ne eivät mitään terveysruokaa ole. Pystyisinpä jättämään ne niin varmasti laskisi paino!
- tympäsee
Kiitos. Virkistävää lukea tällä palstalla jotain fiksua. On mennyt touhu niin surkeaksi kun tämä on lähinnä lasten laihdutus ja lihotus palsta.
- x0x000
Musta olis ihanaa syödä paljon hiilihydraatteja mutta pelkään lihovani niillä koska en liiku paljon yhtään. Kiinnostava kirja silti tuo Starch solution. En ollut aikaisemmin kuullutkaan tärkkelyksestä painonhallinnassa ja laihdutuksen yhteydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1741514Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561225puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo131201- 511101
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M1931064- 61972
- 51742
Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm252727Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel33720- 37702