Mistä ihmiset Rovaniemellä saavat kavereita?
Baarista saa vain juomaseuraa eikä harrastuksista saa kuin lyhytaikaista seuraa.
Baarista saa vain juomaseuraa eikä harrastuksista saa kuin lyhytaikaista seuraa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kemistä
Siis kavereita Rovaniemeltä ?
-Olethan vain ohikulkumatkalla -.
Sattumalta.
Helluntaiseurakunnasta tai Ilmestysmajasta. Oikeasti, vaikeaa on.
Neuvokkaasta Kansankadulta ja seurakunnasta ainakin.
Rovaniemen baareista saa nykyään , vain rähinäseuraa.
Homot tulevat hinkkaamaan itseään ja se näkyy tyhjinä tuoleina
ja kituvina kuppiloina , kun normaali-ihmiset välttelevät paikkoja.
samaa mieltä baareissa on rähinäseuraa varsinkin jos menet istuun väärään paikkaan...!!!!!!!!!!!! ite sain melkein köniin half moonissa pitää kattoa tarkaan että ei istu väärään paikkaan on toki baareja muitakin missä voi olla ystävälistä porukkaa minä sattumoisin näin naapurin jonka kans juteltiin niitä näitä ennen en ole jutellut hänen kans tarjos juotavia ja sapuskat pitää olla oikeaan aikaan oikeassa paikassa..... kyllä baareistakin löytyy ystäviä ja kavereita jne.........
Täällä ilmottautuu yksi! Laitakkaa viestiä :) [email protected]
Siellä on sellainen pieni olikohan se erä- ja kalastustarvikeliike lähellä kaupungin keskustassa, ehkä löydät sen kautta niitä ihmisiä joilla on ehkä sama harrastus?
Myös jos harrastat moottorikelkkailua, voi ehkä löytyä joitain seuroja?
Joskus kuulin, että seudulla olisi ainakin yksi moottoripyöräkerho.
Koneet, laitteet, erämiehet, ne on niitä tosimiehiä ja naisia!
Erämiehet ovat pelkkiä miesten kanssa kuhertelijoita. Puolenkymmentä äijää pyörii yhdessä ja saa tapettua pienen jäniksen ja sitten ollaan niin sankareita. Kaikkein pösilöimmät ottavat jopa kuvia noista saaliista ylpeänä.
Kaikki nuo kulkevat metsällä jäniksiä jahtaamassa. Ei millään pahalla mutta tulee mieleen elokuva Brokeback Mountain. Miehistä lämpöä, you know.
On sitä naisväkeäki kalastuksessa ja metsästyksessä. Ehkä kuitenki Norjassa on suhteellisesti enemmän kuin Suomessa ja Ruotsissa? Norjassa kun on tuota merialuetta aika paljon.
Kattokaapi jos kiinnostaa miten Norjan nuoret siskokset löytyy sanoilla vaikkapa: johanne thybo hansen.
Siinä moni Suomalainen voi ihmetellä kun siskokset osaavat metsästää, kalasta, lisäksi he kouluttavat koiria. Ja huh, huh miten monenlaisia aikuisten "leluja" monenlaiseen metsästykseen, kalastukseen, niillä on.
miehisiä miehiä nuo brokeback mountain miehet
ne suorastaan uppoavat toisiinsa metsästäessään
:)
Sitten on vielä nämä uusnatsit, tai mitä rasisteja ne onkaan. Niitten kanssa voi lähteä bussilla Tornion rajalle mieltä näyttämään. Kyltti vaan mukaan, jossa isolla tuherrus "Rajat kiinni", löytyy saman henkistä seuraa, jos nyt itse tuollaisesta tykkää.
Hautuumaalta voit adoptoida oman hautakiven ja ryhtyä hoitamaan sitä!
Tämä oli niin mainio vinkki, että itsekkin suosittelen. Hautakivi ei aiheuta turhaa päänvaivaa.
Ei siinä kyltissä lukisi "Rajat kiinni."
Siinä olisi pari kirjoitusvirhettä tyyliin "Rjat Kinni."